Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#21
a backup ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#22
Jeśli masz działający AppGuard, to niekoniecznie potrzebny już jest ERP, ponieważ to dublowanie sporego zakresu ochrony...takie mam zdanie Smile
No i faktycznie backup nie tylko danych, ale też coś do przywracania systemu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#23
(12.03.2018, 17:31)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

No i faktycznie backup nie tylko danych, ale też coś do przywracania systemu.
Na właśnie backup - niezależnie od AV i jego silników, skanerów na żądanie, zapór, HIPS-ów, polityki restrykcji, blokerów, modułów anti-exe, etc  Wink
Kopia to podstawa, zarówno newralgicznych danych, jak i całego systemu.
Kiedyś używałem, znanego chyba nam wszystkim, Kervier'a, zmieniłem na Macrium (bo akurat mam na niego licencję).

BTW: Witaj ichito, miło Cię spotkać na Forum, szczególnie, że tak dawno tu nie zaglądałem  Wink
Odpowiedz
#24
@Miquell ...ależ Cię dawno nie było...witaj znów Smile
A propos backupu, to parę lat temu podzieliłem się na forum swoim przypadkiem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Od tego czasu uważam i przekonuję innych, że pierwsze co należy zabezpieczyć, to właśnie możliwość przywracania systemu po różnych wydarzeniach z winy własnej i nie, a ponadto kopia...a najlepiej kopie...danych w co najmniej dwóch niezależnych lokalizacjach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
darmowa wersja Acronis albo Paragon do nich mam zaufanie. Ja wybrałem Paragon Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#26
Hej! miło, że porady się przydały?
Czy uBlock Origin + disconnect się nie dublują? Wydawało mi się, że uBO + spora lista zewnętrznych filtrów nie daje miejsca disconnectowi zadziałać Suspicious Jeżeli zyskujesz coś na tym dublu, daj znać.

Inna sprawa, że ja mam też uMatrix... i zarazem ciesze się i płaczę z bólu, ale zam chciałem Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#27
Jak masz stałe z 20 stron na które wchodzisz to szybko sobie to poustawiasz.. problem jednak jest w tedy kiedy musisz dużo nieznanych stron załadować a połowa do prawidłowego działania i tak będzie wymagało do odblokowania większości z nich :<
W takich wypadkach warto mieć 2 osobną przeglądarkę załadowaną w izolatce.

Disconnect możesz wywalić bo to taki pół automat coś pomiędzy umatrix a ghostery.

Z ciekawych rozwiązań jeszcze można doinstalować self destructing cookies
Będzie czyściło automatycznie całą sesje danej strony po zamknięciu zakładki, a nie dopiero po wyjściu z całej przeglądarki.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#28
Hej,

no tak, za szybko pisałem i za mało informacji podałem Smile

- kopia zapasowa - dla systemu utworzony obraz narzędziem systemowym Windows 10, zaraz po konfiguracji zabezpieczeń (obraz na innej partycji i płyta CD/DVD do rozruchu). Uważam, że w moim przypadku jest to wystarczające, gdyż prawie niczego nowego nie instaluję (ewentualnie wersje portable programów) oprócz gier ze Steam, a jeśli padnie cały dysk fizyczny, no to wtedy trudno...
- kopia dokumentów - dwa osobne dyski jako NAS, dwa osobne dyski na USB (podpinane tylko do wykonania kopii) - w sumie 4 osobne dyski, co około miesiąc synchronizacja wszystkiego FreeFileSync - „Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”,
- AppGuard + NVTERP - wcześniej ktoś polecałtem duet, więc przetestowałem i dobrze razem pracują, to znaczy że nie sprawiają większych problemów,
- Chrome + dodatki - pomyliłem się, nie używam już Disconnect a Decentraleyes, dodatkowo właśnie korzystam z Cookie AutoDelete (po zamknięciu zakładki czyści ciasteczka, chyba że ma stronę na mojej białej liście), domyślam się że to podobne do self destructing cookies.
Odpowiedz
#29
Nie wiem...wygląda rozsądnie, ale reszta zależy od Ciebie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
@rafi84tek

SpiderOak fajny dysk w chmurze z mocnym zabezpieczeniem możesz zrobić obraz systemu i do chmury wrzucić z ważnymi danymi jak już nie masz innego nośnika czy też miejsca.

Lub też mega zainstalować VPN i zrobić multi konta na różnych adresach ip pare kont i do 1 TB dociągniesz takie freemium Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości