Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#3
(02.07.2017, 21:08)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć, 
Potrzebuję pomocy w doborze zabezpieczeń do nowego komputera.
Masz takie pełnowartościowe "cuda" do ewentualnego użycia, że nie ma potrzeby dokładać czegokolwiek...lepiej ograniczyć. Wg mnie na tym systemie wystarczy
- systemowe zabezpieczenia - konto zwykłego użytkownika, wbudowane mechanizmy EMET, WD
- do tego AppGuard i Sbie...MBAM jako skaner na żądanie tylko.
- nie wiem, jak TinyWall na W10, ale to całkiem dobra propozycja.
AG - to rozszerzona wersja SRP plus ochrona pamięci...NVT ERP to klasyczne anty-exe, ale wystarczająco skuteczne (nie wiem, co w końcu pokaże anonsowana od dawna nowa wersja)...VS to anty-exe, restrykcje na aplikacje (piaskownica własna i zewnętrzna), obszary plus system reputacji na bazie chmury. Nie wiem, co bym wybrał na Twoim miejscu...AG to bardzo solidny soft, ale mało go znam...ERP to solidna i prosta w swoich zasadach baza...VS jest rozbudowany i bardziej "wyrafinowany"...lubię ten soft i śledzę jego rozwój od lat, ale nie mam go na stałe w swoich zestawach.
Co do platformy Portable Apps - może i faktycznie wygodnie mieć jest jeden launczer do zarządzania aplikacjami portable, ale to w końcu kolejna aplikacja w tle. Używam programów portable maksymalnie dużo...tyle, ile jest dostępnych takich wersji...ale to aplikacje osobne, pobierane jako jeden plik do odpalenia albo archiwum do rozpakowania. Takie wersje sa na stronach producentów albo do znalezienia w sieci. Jest niezła polska strona, która je oferuje...miałem stąd sporo aplikacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier - przez ichito - 03.07.2017, 08:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości