Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#5
Dziękuję za odpowiedzi.

Zapoznałem się z Waszymi propozycjami i postanowiłem przetestować różne konfiguracje w środowisku wirtualnym (teraz mogę tylko w XP, ale potem muszę też w W10, bo na XP to już np. TinyWall nie działa...).

Na testy poszły:
- Sandboxie - dawno nie używałem, muszę sobie przypomnieć co i jak,
- NVTERP (teraz beta, ale może skuszę się na licencję, skoro i tak ma być v.4...), chcę zobaczyć jak wygląda praca z tym programem,
- TinyWall, też muszę sprawdzić jak działa idea bez pop-upów.

Po pierwszej selekcji konfiguracja będzie wyglądała mniej więcej tak:
- konto zwykły użytkownik,
- USB - na pewno wyłączone auto-odtwarzanie, może dodatkowo w Sandboxie,
- makra VBA - tylko w Excelu i tylko na żądanie,
- telemetria zostaje,
- gry na 100% poza Sandboxie,
- Sandboxie - dla przeglądarek WWW, czytnik PDF, MS Office, media playera,
- może AppGuard / NVTERP,
- MBAM lub Zemane AntiMalware,
- może EMET,
- może dodatek do FireWalla - WindowsFirewallControl lub TinyWall,
- może Adguard.


Dodatkowy zestaw pytań:
7) Czy warto dopłacać do Adguard jeśli stosuje się uBlock? Czy może lepiej zastosować darmowego Ad Muncher?
8) Czy Hard_Configurator nie przyczyni się do utrudnień w działaniu gier (np. w sytuacji gdy jakaś gra potrzebuje zrobić aktualizację)?
9) Na Chromie są: uBlock Origin, Flashcontrol, Disconnect; na FireFox też jest jakiś bloker (ale nie pamiętam co, bo to głównie żona z niego korzysta...) - więc chyba jest OK?
10) Czy dodatkowa ochrona poprzez edycję HOSTS i jego aktualizacja (np. wspomnianym HostsMan) może przyczynić się do słabego ładowania stron WWW? Czy takie filtrowanie połączeń niesie ze sobą jakieś dodatkowe ryzyko? Czy w przypadku korzystania z programu HostsMan muszę wpierw postępować z podaną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, czy wystarczy sam program HostsMan?
11) Czy naprawdę warto porzucić MBAM na rzecz Zemane AntiMalware? Co złego dzieje się z MBAM?
12) Czy do Windows 10 należy doinstalować EMET, czy jest to z automatu w tym systemie? Czytałem coś niedawno, że EMET ma być rozwijany przez MS do roku 2018. A co potem? Jeżeli zalecacie go dodać, to podajcie proszę jakieś namiary jak to zrobić tak, by system działał sprawnie. Na poprzednim systemie (Win7) miałem EMET i niestety uniemożliwiał mi otwieranie plików PDF w Adobe Reader, a było to koniecznie do wypełnienia zeznania PIT w e-deklaracjach... Koniec końców musiałem wyłączyć EMET.
13) Trochę korzystam z PowerShell, to znaczy w wolnych chwilach uczę się Pythona, a tam działam w PS. Znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 - może wystarczy jak ustawię regułę RemoteSigned?

Czekam na Wasze sugestie i w międzyczasie testuję wygląd i przystępność wspomnianych programów w VirtualBoxie...


R.


ps. Wspomniana przeze mnie platforma PortableApps.com nie różni się praktycznie od portable.info.pl. Zastosowany launcher oprócz odpalania i segregacji programów na kategorie czuwa nad aktualnością oprogramowania. Gdy wykryje nowszą wersję to proponuje jej pobranie. Dodatkowo do jego katalogu można wrzucać inne programy typu portable, nie będące w jego ofercie, a doda on je do swojego menu na naszym komputerze.
Nie ma żadnych dodatkowych wodotrysków w stylu edycji linii poleceń, jak np. LiberKey.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier - przez rafi84tek - 04.07.2017, 18:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości