Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#14
Hej, miałem dziś chwilę, więc dalej testowałem.

21) Dałem się namówić na trzecie podejście do NVT-ERP, ale tym razem na rzeczywistym komputerze, a nie na maszynie wirtualnej. I po około 30 minutach program nie pluł już żadnymi komunikatami tylko działał. W sumie prosta sprawa. Zobaczymy jak się sprawdzi na komputerze z grami...
22) Nie słyszałem wcześniej o DNSCrypt. Pamiętam, że kiedyś były afery z routerami od operatorów na których ktoś zdalnie zmieniał adresy DNS i przekierowywał na fałszywe strony banków itp. Nigdy wcześniej sam żadnych DNSów nie ustawiałem, czyli mój ISP sam je ustalał. Poczytałem, że mój router (działa na Gargoyle) wspiera ustawienie na nim usługi DNSCrypt. Stosując się do instrukcji na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 skonfigurowałem sobie urządzenie tak, by to router decydował o adresie DNS a nie ISP, a komputery lokalne mają ustawione automatyczne DNS (czyli pobierają z routera). Przed zmianami na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wyświetlał się komunikat, że nie mam OpenDNS. Po zmianie ustawień w routerze weryfikacja przebiegła pomyślnie.

Muszę jeszcze przysiąść nad Sandboxie, żeby było użytecznie i bezpiecznie.


R.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier - przez rafi84tek - 15.07.2017, 22:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości