Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#20
Hej,

dziękuję Wszystkim za porady.
Minęło już sporo czasu od kiedy pracuję na tej konfiguracji zabezpieczeń.

Zestaw wygląda mniej więcej tak:
- konto zwykły użytkownik,
- USB - wyłączone auto-odtwarzanie,
- makra VBA - tylko w Excelu i tylko na żądanie,
- Sandboxie - ochrania czytnik PDF i media player, z ochrony MS Office zrezygnowałem, bo generowało trochę problemów z zapisem plików (były takie sytuacje, że plik zapisywał się w piaskownicy i mimo szybkiego przywracania ustawionego dla pulpitu nie wracał tam :/ także odpuściłem),
- AppGuard - gry nie monitorowane całkowicie, PortableApps jako UserSpace (Guarded),
- NVTERP - beta 3.1, gdy coś się zaktualizuje to wymaga zatwierdzenia,
- MBAM z aktywną ochroną,
- aktywny i aktualizowany plik HOSTS programem HostsMan,
- przeglądarki - uBlock Origin (w tym "Jestem zaawansowanym użytkownikiem" i sporo tylko na żądanie), HTTPS Everywhere, Disconnect, CookieAutoDelete,
- brak dodatków do systemowego FireWalla,
- brak EMET,
- brak AdGuard, Ad Muncher - tylko uBlock Origin w przeglądarkach (ale za to AdGuard na telefonie - rewelacja = brak reklam),
- brak DNSCrypt (zrezygnowałem z opcji w routerze, bo coś internet przycinał, ale to chyba jednak nie była wina Crypta...) ale może zainstaluje po prostu np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Komputer śmiga aż miło. Jedyne komunikaty to NVTERP, gdy gra lub inny program się zaktualizuje (i czasami AppGuard, przy aktualizacji PortableApps). A tak to nie ma z niczym problemu.

Z takich innych dodatkowych programów to widziałem ciekawy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ale na razie nie chcę już modyfikować konfiguracji...

R.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier - przez rafi84tek - 11.03.2018, 21:03

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości