Raport Bezpieczeństwa AV-TEST 2016/2017
#1
Nieco zaskakujące...w porównaniu do medialnego szumu...informacje w najnowszym "Raporcie Bezpieczeństwa AV-TEST" - ransomware to mniej, niż 1% wykrytych infekcji, choć ilość informacji w mediach wskazywałaby, że to jakiś "armagedon" Smile Przy okazji - spadek ilości zagrożeń na Windows, wzrost na Maka aż 370%, a na Androida dwukrotny.
Całość
https://www.av-test.org/fileadmin/pdf/se...6-2017.pdf
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
(07.07.2017, 07:40)ichito napisał(a): Nieco zaskakujące...w porównaniu do medialnego szumu...informacje w najnowszym "Raporcie Bezpieczeństwa AV-TEST" - ransomware to mniej, niż 1% wykrytych infekcji, choć ilość informacji w mediach wskazywałaby, że to jakiś "armagedon"

Chciałbym zaznaczyć, że ten oraz innych firm raporty, to nie są zebrane informacje z sufitu lub z "internetu" i przedstawione w całość, ale dane z urządzeń / sond / honeypotów konkretnego producenta. W tym przypadku z:

"the detection systems of AV-TEST showed a slight decline in the development of malware programs for the year 2016."
Prawdopodobnie chodzi tutaj o system FLARE: https://avlab.pl/jak-av-test-testuje-ant...-narzedzia

Informacja o 1% ransomware oznacza tyle, że taki procent zagrożeń stanowiły wirusy ransomware spośród wszystkich innych, wykrytych / złapanych / dostarczonych przez firmy współpracujące z labem AV-T. I wcale to nie oznacza, że "na świecie" mamy tylko 1% ransomów. Taka powinna być interpretacja tego raportu Smile A w jaki sposób interpretują to "media", to już chyba dobrze wiesz, bo pewnie czytaliśmy te same portale Smile

Jeśli AV-T pisze o wzroście 370% wirusów na Maka, to oczywiście nie oznacza to o wszystkich zagrożeniach na świecie, ale o zagrożeniach wykrytych przez FLARE.
Odpowiedz
Podziękowania
#3
No tak...nie byłem dość "ścisły" Smile Miałem na myśli oczywiście szkodniki, o których wiadomo, że "są" na podstawie danych, którymi AV-Test dysponuje. To tylko jedna organizacja i być może raport innej pokazałby inne udziały. Dzięki za uwagi Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości