Laptop dla studenta [max 3000zł]
#21
(07.08.2017, 13:49)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten sklep to zwykłe kantowanie klienta zobacz sobie co oni mają w budzie i za jakie ceny składają klientom.
W bielsku też był taki sklep Alsen... długo nie pociągnął raz tam byłem coś kupić ale nie kupiłem bo od razu zorientowałem że lecą w kulki.

Obawiam się że sporo jest takich sklepów, gdzie ludzi liczących na pomoc ze strony sklepu"sprzedawcy" który zaoferuje coś dobrego w dobrej cenie to cie wyczai że nie obyty w temacie jesteś i ci od razu chłam wciśnie który zalega na półce i to jeszcze sporo przepłacony.
To gdzie kupujecie ? [emoji4]

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#22
(07.08.2017, 14:23)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po drugie, a to jest ważniejsze - darwinizm wolnorynkowy eliminuje złe, nieprzystosowane do funkcjonowania podmioty gospodarcze.

Ja bym powiedział wolna konkurencja i dostęp do informacji, a właściwie internetu. Rządzi cena. Łatwo sprawdzić, kto sprzedaje dany zestaw taniej. Sprzedawcy muszą ograniczać marże, bo konkurencja nie śpi. I chwała za to wolnej konkurencji. Smile
Co do sklepów - XCOM i Allegro.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#23
Wolna konkurencja zawiera się w tym darwinizmie. Tak jak podejmowanie niepoprawnego ryzyka, błędy w zarządzaniu. Po prostu złe cechy eliminują podmiot.

X-KOM jest naprawdę w porządku, oferta dobra i nie cwaniakują. Ewentualnie morele, ale nie są takie fajne.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#24
Dzięki Panowie
Odpowiedz
#25
(07.08.2017, 14:23)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po drugie, a to jest ważniejsze - darwinizm wolnorynkowy eliminuje złe, nieprzystosowane do funkcjonowania podmioty gospodarcze. I jak widać, tutaj zadziałał, choć w pełni nie znamy powodów upadłości.

A to ciekawe porównanie...i nawet bym się zgodził, gdyby nie fakt, że mechanizmy rynku są kreowane w sposób sztuczny, bo bazujący nie tylko na potrzebach, ale w równie dużej mierze na podłożu prawno-społeczno-politycznym. I jeśli te mechanizmy przejmują decydującą role, to mamy zamiast gospodarki wolnorynkowej...liberalnej...rynek sterowany, jak za PRL. Tak na marginesie...to zaczyna wracać, co dobrze nie wróży.
Poza tym brakuje mi w tym istotnego wyróżnika czyli relacji drapieżnik-ofiara...chyba, że ofiarą jest klient, a drapieżnikiem sklep. Ale to nie takie same relacje, o jakich mówię Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#26
Kochajmy kapitalizm bo to jedyny naturalny system gospodarczy.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#27
Tak to można ująć, bo wynika z pierwszych i właściwie pierwotnych relacji czyli wymiany towar za towar...nie mówię o rozboju i kradzieży Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Wymiana barterowa to w ogóle piękny przykład człowieczeństwa i braterstwa Grin. A mi chodziło o to, że jeśli nie jestem (jeszcze) bogaty, to znak, że albo za słabo się staram, albo zwyczajnie nie nadaję się do tego lub nie mam potrzeby bycia zamożnym. Dlatego nie zamierzam nikomu dowalać podatku 75% i zabierać mu jego kolekcję sportowych samochodów. Zdolny był, być może cwany - to ma. I tyle.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#29
Tak przy okazji...będę miał niedługo za ok. 300 zł używanego 4-letniego Lenovo T430 - CPU Intel i5 2,6 GHz, 4 GB RAM, HDD chyba ze 300 GB (tyle widzę teraz). To mój służbowy laptok z Win7, ale po wykupie instalowany jest fabryczny 8.1. Będę miał na wymianę dla żony, bo ma staruszka HP sprzed 9-10 lat z XP...znaczy się, HP przejdzie na mnie i będę mógł zapuszczać programy, które na Viście już nie chodzą Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
(25.08.2017, 13:15)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak przy okazji...będę miał niedługo za ok. 300 zł używanego 4-letniego Lenovo T430 - CPU Intel i5 2,6 GHz, 4 GB RAM, HDD chyba ze 300 GB (tyle widzę teraz). To mój służbowy laptok z Win7, ale po wykupie instalowany jest fabryczny 8.1. Będę miał na wymianę dla żony, bo ma staruszka HP sprzed 9-10 lat z XP...znaczy się, HP przejdzie na mnie i będę mógł zapuszczać programy, które na Viście już nie chodzą Grin
Zacna maszyna za taką kwotę to grzech nie brać Smile

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#31
Zmiana planów, kupuję nowego.
Mam już 2 wybrane modele:

1.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z różnic, które zauważyłem, to dysk SSD w HP, ale nie mam informacji, czy można tam dołożyć RAM.
Interesuje mnie to, która ma lepszą opinię, mniej awaryjna, itp
To będzie mój pierwszy laptop, chciałbym, żeby posłużył mi jak najdłużej.

PS: Nie chcę Lenovo.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#32
oba te lapki mają procesor pełny - jeśli w nich nie zastosowano dobrego chłodzenia to będą się mocno grzały. Ram na pewno można dołożyć. poczytaj opinie o układach chłodzenia w acer i hp. czy patrzyłeś asusy w tej cenie w x-kom. mają co prawda procesor UL ale dzięki temu są lżejsze i mobilniejsze. kwestia co jest dla Ciebie najważniejsze.

np. dell

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ten ma samą kartę intel

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wiem, że nie lenovo ale to thinkpad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


tu masz dyski ssd m.2 , tak na przykład
Odpowiedz
#33
Dzięki za szybką odpowiedź.
Dla mnie najważniejsza jest wydajność. Wydam niemałą kwotę (jak dla mnie) i chcę, żeby sprzęt posłużył min. okres gwarancji na przyzwoitym poziomie.
Tak więc wybiorę raczej coś z GTX 1050 i i5 7gen.

Miałem nadzieję, że ktoś z forum ma może sprzęt jednej z wymienionych firm i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#34

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


to sprawdz jeszcze msi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#35
(05.09.2017, 18:53)damian.z napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dzięki za szybką odpowiedź.
Dla mnie najważniejsza jest wydajność. Wydam niemałą kwotę (jak dla mnie) i chcę, żeby sprzęt posłużył min. okres gwarancji na przyzwoitym poziomie.
Tak więc wybiorę raczej coś z GTX 1050 i i5 7gen.

Miałem nadzieję, że ktoś z forum ma może sprzęt jednej z wymienionych firm i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Też bym wybrał coś z GTX 1050 i  i5.  Smile  To dobry kompromis między wydajnością i ceną. Z przedstawionych tu laptopów najbardziej podoba mi się HP Omen 15. Cena nie jest wygórowana i zważywszy na wciąż wysokie ceny dysków SSD, połączenie SSD (np. na system i podstawowe programy) z szybkim HDD (np. na dane i resztę software'u) uważam za optymalne rozwiązanie. Poza tym HDD ma pewne zalety jeśli chodzi o ilość cykli zapisu. Nie jestem fanem HP, ani MediaMarkt, ale wybrałbym jednak tę ofertę. Co prawda ten lapek powinien się grzać, jednak w testach które czytałem nie wypadał źle pod tym kątem (z dwojga złego wolę wydajniejszy laptop i ewentualne dodatkowe chłodzenie za pomocą fajnej podkładki niż mniej wydajną jednostkę). Hybrydowy układ graficzny z tego, co czytałem też spisuje się w nim dobrze i przełącza się płynnie. Fajnie, że ma matową matrycę IPS (uważam że w domowych zastosowaniach jest wszechstronniejsza) chociaż w gierkach pewnie tn spisywałaby się nieco lepiej. W testach też (o dziwo biorąc pod uwagę sporą wydajność) bateria trzyma długo i jest szybkie ładowanie. 15 cali to też wszechstronne rozwiązanie (ja sam lubię 14 gdyż przekłada się to i na mniejsze gabaryty i niższą wagę, a w razie potrzeby można podłączyć pod zewn. monitor). Cieszy moduł TPM  i trochę drażni brak usb-c i czerwone podświetlenie klawki (no ale podobno odcień czerwony w nocy mniej męczy oczy). Widać nie można mieć wszystkiego.  Podsumowując wybrałbym tego HP.
Sam mam Della od kilku lat. Mam bardzo dobrą opinię o tej marce, jakości podzespołów i obsłudze gwarancyjnej. Aż dziwi mnie, że lapkowi nic nie jest mimo wielu przygód, po których powinien się rozsypać. Niemniej trudno pewnie byłoby mi znaleźć równie wydajną jednostkę Della w cenie tego HP.
Jeżeli możesz wstrzymać się z kupnem lapka do przyszłego roku to pewnie byś uzyskał podobny sprzęt w niższej cenie. W skrócie napisze tylko, ze zgadzam się z autorem tego tekstu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#36
A nie będzie przypadkiem tak, że ceny (na początku roku) będą wysokie ze względu na nową technologię i ogólnie nowość na rynku? Sklepy mają wtedy pretekst do windowania cen.
Mój komputer ma 8 lat i samo włączenie przeglądarki internetowej zajmuje ponad 1 min :o

Wymieniony powyżej HP nie da rady działać na zadowalającym poziomie 2-3 lata?
ESET Smart Security
Odpowiedz
#37
Na początku roku na pewno ceny będą droższe tak jak zawsze. Później oczywiście wszystko się unormuje na jakiś czas. Smile
2-3 lata na pewno powinien jak dla mnie Smile
Odpowiedz
#38
Zanim wprowadzą nowe 10 nanomilimetrowe procesory, zanim zwiększone zapasy pamięci zostaną rzucone na rynek laptopów, zanim to się przełoży na ceny nowych laptopów i spadek cen starszych, potrwa to przynajmniej rok. Dopiero co weszła nowa generacja 14 nmm procków intela (mają być podobno wydajniejsze o 30- 40 % od dotychczasowych), więc nowa generacja może wyjść w II połowie przyszłego roku. Poza tym damian ten HP jest już przeceniony o ok. 700 zł od ceny, z którą wchodził na rynek. Generalnie już kupujesz na wyprzedaży. Dla mnie zastosowane komponenty są dobrane optymalnie i wydajnościowo spokojnie da radę na kilka lat (masz mocniejszą w nim kartę GTX 1050). Poza tym masz podrzucony link do recenzji z notebookcheck. Myślę, że są rzetelni (w przypadku mojego lapka wszystko, co napisali się potwierdziło). Ten Omen może przy grach się mocno grzać, ale że ma wyloty od spodu i główne z tyłu to dobra podkładka chłodząca powinna zapobiec wysokim temperaturom i związanym z tym spadkom wydajności. O trwałości ciężko się wypowiadać, bo opinie są różne i właściwie sporo zależy od linii (niektóre linie HP były bardzo udane - szczególnie te droższe, a inne nie).
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
#39
Kilka sprostowań:

1. Proces 14 nm nie jest nowy - zadebiutował na początku 2015 roku (ponad dwa lata temu!). Po prostu od dłuższego czasu nie działa intelowski tick-tock i 5/6/7 gen jadą na 14 nm.

2. Ceny nowych lapów z nowymi prockami raczej nie będą wyższe (tzn. nie znacząco). Przy takiej rotacji wchodza nowe i.. tyle, to się niekoniecznie zmienia.

3. Nowe procki w przypadku lapów to przede wszystkim nowość w postaci 4-rdzeniowych układów niskonapęciowych (ULV). Pierwsze testy wskazują jednak na to, że ze względu na małe limity prądu (typowo 15 W TDP) taktowanie bardzo szybko spada poniżej bazowego i realny zysk z tego jest mizerny - do poczytania na np. notebookcheck. Jak wyjdzie, zależy od konkretnych modeli ale wygląda nieco na to, że Intel może się wpakować w ślepą uliczkę.

4. Przedstawione tu modele mają pełne procki (nie niskonapięciowe) i są to układy bardzo wydajne - do tej karty to lepsze połączenie niż procesor ULV.
Odpowiedz
#40
(07.09.2017, 20:14)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kilka sprostowań:

1. Proces 14 nm nie jest nowy - zadebiutował na początku 2015 roku (ponad dwa lata temu!). Po prostu od dłuższego czasu nie działa intelowski tick-tock i 5/6/7 gen jadą na 14 nm.

2. Ceny nowych lapów z nowymi prockami raczej nie będą wyższe (tzn. nie znacząco). Przy takiej rotacji wchodza nowe i.. tyle, to się niekoniecznie zmienia.

3. Nowe procki w przypadku lapów to przede wszystkim nowość w postaci 4-rdzeniowych układów niskonapęciowych (ULV). Pierwsze testy wskazują jednak na to, że ze względu na małe limity prądu (typowo 15 W TDP) taktowanie bardzo szybko spada poniżej bazowego i realny zysk z tego jest mizerny - do poczytania na np. notebookcheck. Jak wyjdzie, zależy od konkretnych modeli ale wygląda nieco na to, że Intel może się wpakować w ślepą uliczkę.

4. Przedstawione tu modele mają pełne procki (nie niskonapięciowe) i są to układy bardzo wydajne - do tej karty to lepsze połączenie niż procesor ULV.
@lukasamd czy Ty masz zwyczaj czytać bez zrozumienia na ogół, czy tylko dzisiaj?
Nie ma co tu prostować, a wystarczy czytać ze zrozumieniem.
1. Nikt tu nie twierdził, że procesory 14 nm to jakiś nowy wynalazek, po to wyżej podrzuciłem tego linka, żeby nie powtarzać zawartych tam informacji.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2. Nikt nie twierdził, że ceny laptopów z nowymi prockami będą wyższe, a jedynie że w zbliżonej kwocie można będzie kupić wydajniejsze laptopy lub w zdecydowanie niższych (bo przecenionych) laptopy ze starszymi układami Intela.
3. Procki Intela Coffee Lake wydajnościowo prezentują się bardzo obiecująco

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale spodziewane w przyszły roku układy Intel Cannon Lake będą zdecydowanie większym skokiem wydajnościowym (bo do tej pory zawsze tak było przy zmianie procesu technologicznego).
4. W powyższych postach właśnie zostało już napisane, że w tej cenie to bardzo wydajny sprzęt i stąd nasza troska o jego chłodzenie.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości