Laptop dla studenta [max 3000zł]
#1
Dzień dobry!
We wrześniu mam zamiar kupić laptopa, budżet do 3000zł, ma dawać radę w wykonywaniu różnych projektów inżynierskich, jak i w grach, chociażby Fifa od czasu do czasu (wiem, że z tą Fifą może być ciężko przez wymagania).


Wiem, że za taką cenę nie będzie to demon szybkości, ale pracując aktualnie na 8-letnim stacjonarnym na pewno odczuję różnicę Smile 
Szczególnych wymagań nie mam, oprócz tego, że musi być dostępny w sklepie stacjonarnym, nie musi mieć zainstalowanego systemu, no i trochę więcej niż 4GB RAMu by się przydało.

Używanego nie chcę, dokładać też nie  Wink
Liczę na waszą pomoc, bo ja kompletnie nie mam pojęcia co jest ciekawego na rynku.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Nie znam się, ale odeślę do kogoś kto mówi, że się zna:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#3
Mi spodobał się ten :
1. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 (nie ma napędu do płyt? Dobrze widzę Wow  ) 

2.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 (musiał bym nagiąć granicę budżetu)

Są też z kartą graficzną Radeona, ale nie wiem czy są lepsze od tych z NVidia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I takie pytanie:
Lepiej więcej RAMu, czy rdzeni w procesorze? 
Chodzi mi o sytuację z i5 4rdzenie i 8GB, a i7 2rdzenie i 12GB. 

Pomoże ktoś obeznany w temacie?
ESET Smart Security
Odpowiedz
#4
Zakup sprzętu to kwestia indywidualna. Radziłbym jeszcze przede wszystkim, żebyś obejrzał sprzęt w sklepie bezpośrednio, dla niektórych ma to duże znaczenie.
co do tej konfiguracji podanej wyżej w wydajności jest bardzo podobnie. Jedni wolą MSI drudzy Lenovo. ja osobiście wolałbym i5 4 rdzenie i 8 GB i w razie co to bym dokupił ramu. W tej cenie popatrz jeszcze tak jak M"cin napisał, teraz wyszedł poradnik na lipiec 2017.
Odpowiedz
#5
To będzie mój pierwszy laptop, nie mam wyrobionej opinii do marek.
Ale mamy podobne zdanie co do podzespołów.
Zależy mi też na dysku SSD, na system i Offica

MSI ma napęd do płyt, Lenovo znowu podobno lepsze chłodzenie bez tego elementu.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#6
Zobacz może jakieś używki np. w tej cenie można znaleźć lapki co niedawno kosztował ok 10 tys. , choć nie wszyscy gustują w używanych laptopach. Zobacz np. HP Zbooka jakiegoś. Dodatkowo możesz wejść na notebookicheck.pl na forum i tam poczytaj, tylko uwaga trzeba uważać na handlarzy, żeby Ci nagle jakiegoś nie wcisnęli. Tam potrafią się znaleźć nieuczciwi handlarze.
W tej cenie to już jakieś małe detale mogą wziąć górę. W lapku lepsze chłodzenie jest lepiej widziane.
Odpowiedz
#7
Ten hp zbook kolokwialnie mówiąc fajny, ale czy nie za stary?
Chodzi mi o żywotność części, bo laptop ma mi służyć na studiach, a zostało mi jeszcze kilka lat nauki.

W lubelskim cienko :/
Na allegro jeden egzemplarz, a taki zakup tylko osobiście.

No nic, do września jeszcze trochę, czekając na wypłatę może coś przecenią, itp Smile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#8
Tego HP zbook to tylko podałem dla przykladu. Allegro to niezbyt dobre miejsce chyba, że masz pewny sklep lub sprzedawce. Sprawdź jeszcze na morele czy kuzniewski lub jeszcze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. warto napisać tam lub zadzwonić. Nawet x-kom na infolinii warto czy nie będą wprowadzać nowych modeli w tej cenie

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#9
Polecam używki w sklepach na Allegro np. poleasingowe, ale tylko serie biznesowe czyli właśnie Zbooki, Elitebooki czy Thinkpady.
Takie komputery są stworzone do "tyrania latami" a często da się upolować modele, które mają jeszcze długą i znacznie lepszą od zwykłej gwarancję.

Fajnie jakbyś sprecyzował te rzeczy studenckie - czym innym jest pisanie np. rzeczy odpalanych na serwerze, a czym innym praca lokalna w CAD, Matlabie itp. Wink
Odpowiedz
#10
Brak napędu to normalka. Nie miałem w Lenovo, nie mam w Maku. Teraz gry ściąga się przez internet, skoro wszystko stoi na DLC Grin. Podobnie muzyka, wideo, soft.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#11
Napęd CD/DVD pod USB to kwestia 100 zł, a jak korzystasz okazjonalnie, to kolega może udostępnić po sieci lokalnej swój wbudowany. Pytanie, jak bardzo jest Ci potrzebny? Suspicious
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#12
Zobacz jeszcze jak lukasamd podał te polisingowe. Moja znajoma jakiś czas temu wzięła Elitebooka z 4 rdzenie i 12 ramu. Jakościowo był serio rewelka i te nowe to blado przy nim wyglądały. Cena była na pewno mniej niż 3000 zł.
Odpowiedz
#13
Jakbym miał brać używke to raczej z tego sklepu, bo mają oddział w Lublinie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na początku wykluczałem w ogóle używki, ale czemu by nie spróbować? Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko jaka jest sytuacja z baterią? Można jeszcze dostać nową na wymianę?


Co do tych studenckich rzeczy, to raczej projektowanie CAD, itp
Także dobry procesor i karta graf. by się przydała.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#14
Poleasingowe kupować na miejscu w salonie, po obejrzeniu i sprawdzeniu. A i można coś wytargować. Za 3000 dostaniesz obrzydliwie dobrze wyposażonego i trwałego laptopa z leasingu, z ciekawymi dodatkami: TPM, czytnik linii papilarnych, możliwość podłączenia replikatora. Wszystkie chińskie "wszystkopotrafiące" multimedialne Lenovo, Asusy, HaPeki - można wsadzić do jednego wora i potem nie marudzić że po upływie gwarancji zaczęły się sypać. Bo na pewno będą się sypały.

Też polecam używki z leasingu, miałem jednego - Lenovo T400 i przyjemnie pracował. Dobra kultura pracy, pancerne zawiasy, konserwatywny ale solidny wygląd Grin.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#15
Baterię to nawet do starszych dostaniesz. Ogólnie to poczytaj, który model by Ciebie zadowalał i jakie parametry. Dodatkowo polecam poczytaj na notebookcheck.pl forum co obecnie warto brać. Może jakiś Thinkpad z serii W. Te używki możesz porównać do nowego i wtedy wybierzesz. Tego amso nie znam, ale po necie widać, że chyba sporo sprzedają. Jak masz na miejscu to możesz się udać i zobaczyć jak to wygląda bezpośrednio a tak zawsze najlepiej. W necie są jeszcze osoby co sprowadzają z Skandynawii całkiem niezłe sprzęty, ale czy one będą lepsze to musiałbyś sam sprawdzić.
i tak jak Tajny Współpracownik na miejscu najlepiej.
pozdr
Odpowiedz
#16
dziś kuzniewski.pl ogłosił upadłość to odpuść ten sklep. Podałem go wcześniej !
Odpowiedz
#17
Drogo w tym sklepie mają nic dziwnego że sklep padł strasznie przepłacone podzespoły a te gotowce to ogóle masakra Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#18
Na 99% kupię w Lublinie w tym stacjonarnym sklepie.
Po krótkiej wymianie e-maili dowiedziałem się, że to co mają w ofercie, mogą mi sprowadzić do konkretnego sklepu.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#19
Ten sklep to zwykłe kantowanie klienta zobacz sobie co oni mają w budzie i za jakie ceny składają klientom.
W bielsku też był taki sklep Alsen... długo nie pociągnął raz tam byłem coś kupić ale nie kupiłem bo od razu zorientowałem że lecą w kulki.

Obawiam się że sporo jest takich sklepów, gdzie ludzi liczących na pomoc ze strony sklepu"sprzedawcy" który zaoferuje coś dobrego w dobrej cenie to cie wyczai że nie obyty w temacie jesteś i ci od razu chłam wciśnie który zalega na półce i to jeszcze sporo przepłacony.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#20
Po pierwsze, jest prawo popytu i podaży - jak mam kapitał i ochotę to mogę sobie kupić błoto pośniegowe w cenie złota. Po drugie, a to jest ważniejsze - darwinizm wolnorynkowy eliminuje złe, nieprzystosowane do funkcjonowania podmioty gospodarcze. I jak widać, tutaj zadziałał, choć w pełni nie znamy powodów upadłości.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości