Dobór modemu LTE pod router
#1
Cześć,
mam ja obecnie Neo i TP-Linka VR900. Tak się składa, że umowa się kończy a z różnych powodów średnio chcę się wiązać w tej lokalizacji na nową na 2 lata. No to pomyślałem o LTE bo i tak mam kartę z Play, która póki co leży odłogiem i nie jest za często potrzebna.

Zasięg LTE jest u mnie ok, przynajmniej z telefonu (iP7). Ten wspomniany VR900 pozwala na wpięcie do niego modemu 3G/LTE, więc wystarczy, że właśnie takowy dokupię. Pytanie brzmi, co warto wybrać w tej sytuacji? Na rynku jest nieco urządzeń, ale które lepsze, które gorsze.. tego już niestety nie wiem.
Odpowiedz
#2
Może warto router Synology AC2600. Jest z modemem już wbudowanym 3G/LTE. Sprzęt na prawdę godny uwagi tylko ta cena Smile
Odpowiedz
#3
TP-LINK swoje też kosztuje. Ja kupiłem jakiegoś Huaweia, ale podłączam go tylko do Maka. Nie jest źle, choć irytujące że konfiguracja jest przez stronę WWW.

Plusem dokupienia osobnego modemu jest to, że można pójść z nim na miasto i podłączyć go pod komputer. A ruter LTE raczej nie zabierzesz na biwak.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#4
@neon:
A co on mi da? Kosztuje krocie, a i tak trzeba do niego dokupić zewnętrzny modem z tego co widzę - ma tylko ich obsługę i tyle.
Mam obecnie tego TP-Linka o którym wspomniałem i też mogę do niego podłączyć modem, to właśnie chcę osiągnąć.

@TW:
To prawda, choć u mnie to raczej będzie działać stacjonarnie. W telefonie też mam niemały limit, więc na biwak nie potrzebuję dodatkowych gratów. Zresztą... po co wtedy komu internety? Wink


----
Ogólnie zrobiłem rozeznanie i dobrze wypada Huawei E3372.
Odpowiedz
#5
Racja moje niedopatrzenie - musi mieć zewnętrzny modem lte. Ten E3372 dobrze wypada, ale lepiej zamówić z możliwością zwrotu jakby były problemy z routerem przede wszystkim.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości