Uwaga na pokrowce z MixBin na iPhone'y
#1
[Obrazek: 0006QFGQPWFFWAOJ-C122-F4.jpg]


Cytat:Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) ogłosiła, że niektóre modele popularnych pokrowców na iPhone'a mogą być bardzo niebezpieczne.

Mowa o plastikowych obudowach produkowanych przez firmę MixBin, które posiadają w środku ozdobną ciecz z brokatem. Jak się okazuje, w ostatnim czasie zgłoszono 24 przypadki wycieku tej substancji, która wywołała podrażnienia i oparzenia chemiczne skóry właścicielek.

Rzeczniczka CPSC, Patty Davis, powiedziała telewizji ABC News, że chodzi o pokrowce na iPhone'y: 6, 6s i 7, które sprzedawane są w cenach od 15 do 65 dolarów. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych do klientów trafiło około 263 tysiące wadliwych case'ów.

"Jedna osoba zgłosiła rozległe, trwałe blizny, kolejne oparzenia, obrzęki twarzy, nóg i innych części ciała", powiedziała Davis. Firma MixBin na razie nie skomentowała sprawy. Chiński producent jest bardzo znany na rynku akcesoriów, a brokatowe obudowy robią furorę nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, ale także w Europie.

    tfw the liquid from your iphone glitter case gives u a chemical burn pic.twitter.com/NV8aJdh8X9 — justin timberlaugh (@femmettarius) February 9, 2017


Produkty wspomnianej marki nie są sprzedawane oficjalnie w Polsce, ale można kupić je przez zagraniczne portale aukcyjne. Warto więc uważać na tego typu obudowy, szczególnie, że w sklepach znajdziemy ich bardzo dużo, a większość z nich jest niewiadomego pochodzenia i ciecz znajdująca się w środku także może być niebezpieczna.
źródło
http://mobtech.interia.pl/news-brokatowe...Id,2424603
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości