CylancePROTECT Home Edition..."domowy", ale dla firm
#1
Na rynku pojawił się nowy program typu AV - nosi nazwę CylancePROTECT Home Edition, ale "domowość" jest nieco pozorna. Producent - amerykańska firma Cylance Inc. znana bardziej z niestandardowych rozwiązań bezpieczeństwa korporacyjnego - dedykuje ten program firmom, które potrzebują rozwiązań dla pracowników działających niekoniecznie w firmowych biurach czyli bardziej zdalnie. Ma to być odpowiedź na problemy jakie niesie ze sobą zjawisko określane BYOD...o czym np. było tu. Można się domyślać już, że program jakoś wiąże ze sobą firmę i pracownika, a raczej urządzenia wykorzystywane przez pracownika z "centralką" na jego komputerze - faktycznie program pozwala na zarządzanie do maksymalnie 10 urządzeniami (komputery, urządzenia mobilne), które posiada pracownik, członkowie jego rodziny, bliscy. Cały haczyk jest w tym, że program jest darmowy dla użytkownika...ale pracodawca musi jednak zapłacić za licencję Smile

Program wygląda tak...screen producenta
[Obrazek: Cylance_Protect_Screen2x.png]
Pisałem o niestandardowych rozwiązaniach Cylance - omawiany program jest opisywany przez autorów jako produkt bazujący na opatentowanym mechanizmie maszynowego uczenia się i podkreślany jest fakt, że nie używa sygnatur jak tradycyjne AV oraz piaskownicy, co wydaje się dziwne, bo Cylance posiada własną zaawansowaną piaskownice do analizy próbek szkodnika.
Program przeznaczony jest na platformę Windows i Mac, a szczegółowe wymagania oraz nieco szerszy opis po angielsku można znaleźć w 2-stronicowym opisie (PDF) - na pewno obsługuje Windows 7 i wyżej oraz wymaga Microsoft .NET Framework 3.5 SP w systemie.
https://www.cylance.com/content/dam/cyla...dition.pdf
Programu nie da się póki co pobrać wprost...należy skontaktować się z firmą w celu udostępnienia instalatora.

Strona programu
https://www.cylance.com/en_us/products/o...ition.html#
Źródło informacji
http://www.securityweek.com/cylance-laun...-consumers
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości