Privatefirewall
Zainstalowałem ten program na win 7 x64, wszystko działa OK, tylko mam jedno pytanie: można go ustawić tak, żeby blokował wszystkie połączenia, póki na nie nie zezwolę? Chodzi mi o to, żeby przy uruchomieniu danego (każdego) programu firewall pytał, czy ma przepuścić, czy zablokować. Wyłączyłem Trusted publishers, nawet usunąłem ich listę (swoją drogą - można ich jakoś dodawać samemu), firewal on - filter trafic, a nadal o nic nie pyta (oprócz procesów przy włączonym Process detection). Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Odpowiedz
Zobacz czy masz tak w opcjach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przejrzyj też wbudowane reguły, ja część poblokowałem.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, tak miałem - oprócz Disable Auto-Response. Zaznaczyłem, ale niestety nadal brak alertów, aplikacje po prostu łączą się z Internetem. A te reguły, to w którym konkretnie miejscu sprawdzić?
Odpowiedz
W oknie programu masz dwa suwaki do zmiany poziomu ustawień dla Internetu (Internet Security) i sieci (Network Security) - w obu przypadkach przesuwasz na "custom" i otrzymujesz okienko z wbudowanymi regułami. To samo dostaniesz poi wciśnięciu przycisku "custom" po drugiej stronie okienka.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Po krótkich testach bez zmian niestety, dziwna sprawa. Mam chwilami wrażenie, jakby program zupełnie ignorował zmiany wprowadzane w ustawieniach.
Odpowiedz
Jeśli coś Ci nie pasuje w programie czy jego konfiguracji, to odpuść sobie - brak zrozumienia programu, jego złe ustawienia mogą być gorsze w skutkach, niż jego domyślne ustawienia. To nie jakaś aluzja do twojego problemu, ale zasada, którą zawsze w przypadku takich programów powinno się stosować - te programy mogą głęboko ingerować w system i nieodpowiednia konfiguracja może narobić więcej szkód, niż pożytku.
Jeśli chcesz darmową zaporę to do wyboru możesz mieć te 3 poniżej, a każda inna w stopniu skomplikowania i działania
- (EVORIM) Free Firewall, która jest nadzwyczaj prostą zaporą, bez większych konfiguracji i opcji, ale ma niezłe opinie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- TinyWall, która może być dla Ciebie dobrym wyborem, bo właśnie blokuje wszystko to, czego nie ma liście zezwoleń

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- Jetico Personal FW, która jest zaporą bardzo rozbudowaną i konfigurowalną, a przy tym posiada moduł ochrony proaktywnej...raczej dla znawców

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Sam zasadniczo stosuję się do tej zasady, dlatego po ostatnich próbach Privatefirewall poszedł do kosza. Szukałem czegoś z kontrolą procesów, co zastąpiłoby mi Online Armor, ale chyba będę musiał rozbić to na dwa programy. Dzięki za odpowiedź i propozycje programów.
Odpowiedz
Od wczoraj jest dziwnie, nie wiem, pewno moja wina, może bezwiednie wybrałem jakiś tryb...

Jak ma być ustawiony ten fw - żółte światełko - filter traffic - bo inaczej przepuszcza wszystko.

tak? tak.

zatem czemu do choinki nawet jak dałem w Process monitor - Allow, nie przepuszcza Firefoxa do sieci?
Zawsze Opera i FF były ustawione na filtruj, jest to logiczne. Opera ma cały czas ustawienie filtruj i działa.

Opera działa jak należy, Spotify, tylko FF nagle nie jest dopuszczany.
Muszę ustawić zielone światło i tylko wtedy mam neta w FF.

Coś przestawiłem?
Odpowiedz
Przestawiłeś i to sporo.

Przejrzyj reguły firewalla i reguły HIPS (process monitor), a najlepiej usuń te od firefoxa i uruchom ponownie Firefoxa - musisz mieć tylko włączone wykrywanie procesów. Sygnalizacja powinna być na żółto.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Sprawdź też czy nie masz Firefoxa jako ograniczonego - Settings/Advanced/Dteceted Aplications/Processes.
Najnowsze wersje nie uruchamiają się , jeśli zaznaczysz "limited rights".
Mam teraz PFW na swojej Viście i też korzystam z Firefoxa (portable)...jakby co to dawaj i porównamy ustawienia/reguły.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dzięki, Panowie za expresową reakcję!

Zauważyłem że:
Z Applications przy restarcie usuwa mi FF.
W reagułach, po dodaniu, wybraniu trybu Training, nadal żadne reguły nie są ustawiane w FF.

Muszę zezwolić na ruch w sieci na chwilę, dodać FF do Applications, ustawić na Training, zmienić na Filtrowanie - działa.
Odpowiedz
ichito, jakie masz reguły?

Pomogło odinstalowanie FFx86 i instalacja FF x64, reguły stworzono podczas training, jest ok.
Odpowiedz
Mam zapisane reguły i ustawienia do pliku...jak chcesz to Ci wyślę i wgrasz je do swojego PFW i wtedy zerkniesz na nie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Zwrócę się z podobną prośbą gdy zachce mu się znowu świrować, na tę chwilę działą zatem szkoda ambarasu - dzięki!
Odpowiedz
@korbennn
OK...mam nadzieję, że Cię nie uraziłem...po prostu nie mam za bardzo czasu i możliwości, żeby to szczegółowo opisywać.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Zwariowałeś?
Sam fakt, że znalazłeś czas, żeby tu napisać jest super.

Tyko naśmieciliśmy w wątku Wink
Odpowiedz
OK...uspokoiłeś mnie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wracam po króciutkiej przygodzie z PCTOOLS - nie czuję tego softu i nie potrafię skonfigurowac jak należy. mam wrażenie że nic nie robi... wiem wiem nie znam się Smile

PF - jak exportować/ importować reguły - da się w ogóle?

FILE - Export settings - to jest to??
Odpowiedz
PC Toolsy to raczej zautomatyzowana zapora...ja ją tak odbieram...i dla kogoś kto nie potrzebuje układać szczegółowych reguł, budować/modyfikować profile pod specyficzne połączenia, jest skuteczna i przyjazna. Warto na liście procesów powchodzić w bardziej wrażliwe czy dla nas ważne pozycje i nieco pozmieniać reguły, ponieważ zapora domyślnie robi wiele automatycznych zezwoleń...poza tym jest lekka i jak wiesz w jednym z ostatnich testów Matouska dostała ponad 90%. To za sprawą Symantec czyli dewelopera, który w ten sposób chciał udowodnić, że te testy wcale nie muszą być rzetelne i że można przystosować soft do dobrego wyniku...w podtekście było Comodo jak pamiętam.
Dobra...odnośnie PFW...tak jak piszesz...wchodzisz w opcjach w import/eksport i tworzysz lub zaciągasz wcześniejszy plik, w którym są ustawienia samej zapory, jak i reguły

Cytat:Import/Export Settings
(This feature can be invoked by selecting 'File/Imp
ort or Export Settings' from the Main Menu)
Privatefirewall custom settings and rules can be imported or exported between systems with the same configuration (same installation application path, including system application).
The settings that will be exported to an .xml file (PF-Settings.xml) include:
- Common firewall and PM settings (mode, rules, etc)
- Profile settings (trusted/untrusted lists, mode, rules, etc.)
- Allowed Parent list
- IPC rules for applications
- Network rules for application.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witam, zaczynam przygodę z tym firewallem mam pytanie odnośnie ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- H = to połączenia przychodzące ? a L = wychodzące ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości