Privatefirewall
#61
Najnowsze i możliwe, że znów poparte skokiem jakościowym w skuteczności ochrony wydanie darmowej, bardzo dobrej, lekkiej, konfigurowalnej, kompleksowej i bez ograniczeń funkcjonalnych dla wszystkich użytkowników (prywatnych i komercyjnych) zapory od Privacyware. Jak podkreśla producent żadne rozwiązanie i pakiet bezpieczeństwa nie oferuje 100% skuteczności w ochronie, alePrivatefirewall oferuje unikalne rozwiązanie bazujące na wykrywaniu odchyleń od typowych zachowań programów - "signature-less, behavior-based anti-malware and desktop defense".
Nowości w wersji 7:

Privatefirewall 7.0 - v. 7.0.20.29
10/13/2009
(Windows 7 RTM, Vista 32/64* bit compatible
*Process Monitor component is disabled in x64 environments.)
- resolved Vista/Win7 signature validation issue
- updated Help File

Strona z linkami do opisów możliwości zapory, tutoriala, podręcznika, wymagań systemowych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#62
używasz go jak się sprawuję?
Odpowiedz
#63
Teraz jej nie używam, ale miałem wersję 6 zaraz po tym jak lunaticdreams dał zajawkę na tym forum. Wcześniej w wersji 5 miał zaledwie 50 kilka procent u Matuouska, a wersja 6 wskoczyła aż do 88% i dostaje teraz 10+ więc się zdecydowałem. Dobry, lekki, sporo do konfiguracji no i skuteczny HIPS w postaci Dynamic Security Agent (DSA jako samodzielny HIPS u Matouska miał chyba 62% a teraz już go tam nie notują).
Była już dyskusja o nim

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#64
a po instalacji trzeba coś ustawić czy firmowe ustawienia moga być?
Odpowiedz
#65
Możesz na pewno zostawić na domyślnych, ale dobrze też pogrzebać i pozmieniać niektóre ustawienia, zwłaszcza jeśli chodzi o dostęp niektórych aplikacji do sieci. Na pewno zmieniałem też ustawienia "Internet Security" i Network Security" na profilu HOME na najwyższe, dodawałem od razu niektóre programy jako zaufane, bo DSA czyli HPIS nie ma jakiś określonych wzorców reguł - uruchamia się dopiero w momencie jakiegoś podejrzanego dla niego zdarzenia (ma jednak tryb uczenia się, co ułatwia na początku wszystko).
Korzystałem z tutoriali poradników na stronie producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#66
OK dzięki wielkie
Odpowiedz
#67
Ciekawe jaki jest powód udostępnienia za darmo tego programu, mają w tym jakiś cel, ale jaki? jest to podejrzane.
Odpowiedz
#68
Chyba jest bardzo lekki.
Odpowiedz
#69
Jest nowa wersja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#70
qrczak napisał(a):Ciekawe jaki jest powód udostępnienia za darmo tego programu, mają w tym jakiś cel, ale jaki? jest to podejrzane.


tak.tak jak każdy producent daje za free jakiś soft?!Bez jaj
Odpowiedz
#71
Zainstalował ktoś?
Odpowiedz
#72
Po drobnym skonfigurowaniu osiąga wynik 270/340 (Windows XP) w Comodo Leak Teście.
Odpowiedz
#73
Yngve, moglbys wlaczyc w MZW - czas procesora (CPU) i dac screen''a po np godzinnym normalnym uzytkowaniu Internetu? Jestem ciekawy jak lekki dla CPU jest ten FW.
Jesli chodzi o zuzycie pamieci - nie powala na kolana, ale na szczescie tez nie wykorzystuje jej zbyt wiele.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#74
Ok, wrzucę. Tylko trzeba poczekać, bo restart zrobiłem chwilę temu Wink Wydaje się być bardzo lekki dla CPU. Przyzwoite ma też alerty, dość klarowne, przejrzyste.

EDIT:
Jest lekki jak piórko.
Odpowiedz
#75
Dozamet1 napisał(a):
qrczak napisał(a):Ciekawe jaki jest powód udostępnienia za darmo tego programu, mają w tym jakiś cel, ale jaki? jest to podejrzane.


tak.tak jak każdy producent daje za free jakiś soft?!Bez jaj

Ale był płatny. Może chcą bardziej firmę rozreklamować tym sposobem, ale różnie to bywa. Np Comodo mamy darmowego ale chyba nie do końca...
Odpowiedz
#76
Dzieki Yngve, faktycznie bardzo dobrze obchodzi sie z CPU, jest nawet pod tym wzgledem lzejszy od L''n''S.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#77
HIPS można wyłączyć?
Odpowiedz
#78
Yngve...wyniki które podajesz, to już z wersji 7?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#79
ktoś ma może tego firewaldemara?


ogólnie czy warto zainstalować?
Odpowiedz
#80
Do mnie pijesz LunaticTongue?
Przetestowałem :Comodo,OA,Outpost,Kerio,ZoneAlarm,PC Tools,Jetico,Filseclab,... i ten jako dodatek do DW-odpowiada mi zdecydowanie najbardziejSmile
W teście CLT razem z DW : 330/340
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości