Inne Iris Pro za darmo
#1
Cytat:Iris to niewielki program optymalizujący kolorystykę wyświetlanych na monitorze kolorów (ich nasycenie, temperaturę barwową i jasność), w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować ją do wykonywanych czynności (na przykład czytania, programowania, oglądania filmów) lub pory dnia i dbać tym samym o wzrok użytkownika. 

Program może działać w dwóch trybach. W automatycznym samodzielnie zmienia parametry obrazu, dostosowując go do pory dnia w taki sposób, aby monitor jak najmniej męczył oczy długo spędzającej przed nim osoby. Drugi z trybów to tryb ręczny. W tym przypadku samodzielnie wskazujemy na rodzaj czynności, jaką wykonujemy w danej chwili. Ustawienia zostaną automatycznie dostosowane w taki sposób, aby wrażenia nie zostały mocno zakłócone, zaś wzrok więcej odpoczywał. Przykładowo jeśli jesteśmy w trakcie czytania, program zaproponuje czarno-biały obraz.

Oprócz podstawowego interfejsu, w aplikacji można przełączyć się do widoku zaawansowanego. Wówczas dotrzemy do większej liczby opcji, jednak należy mieć świadomość, że część narzędzi jest dostępna jedynie dla użytkowników płatnej edycji programu. 

Strona z promocją:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kod aktywacyjny:
iris-giveaway

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Hmmm,a czy taki program jest koniecznie potrzebny? Przecież wystarczy, w panelu grafiki, zjechać suwakiem nasycenia i... już. Środowiska programistyczne też mają swoje schematy gotowe jak również istnieje możliwość ich modyfikacji. A tak nawiasem mówiąc, jaki macie schemat w środowisku programistycznym (jeśli używacie)?
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#3
Ten jest troche więcej opcji oprócz sterowania temperaturą koloru, można ustawić czarnobiały, odwracanie kolorów ustawienia czcionek itp. Jest nawet detektor mrugania który obserwuje cię przez kamerką, generalnie najbardziej rozbudowany i zaawansowany program tego typu tylko nie wszystkim te opcje są potrzebne.
Odpowiedz
#4
(17.09.2017, 18:06)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Środowiska programistyczne też mają swoje schematy gotowe jak również istnieje możliwość ich modyfikacji. A tak nawiasem mówiąc, jaki macie schemat w środowisku programistycznym (jeśli używacie)?
Schematy kolorowania składni to co innego niż konfiguracja barw monitora.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
...No tak, ale można sobie "niegryzące" tło zrobić, kolory składni zmienić... wszystko po to, żeby nie męczyć wzroku. Jest tam duże pole manewru. Tak mi się to nawinęło jeśli jesteśmy już na tym wzroku. Resztę, tak jak pisałem wyżej, można zrobić suwakami w panelu sterowniczym grafiki. Chcę czarno-biały to zjeżdżam do końca nasyceniem itd.
Z innej beczki. Po zmianie avatarka jesteś rasowym tajniakiemWink
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#6
Zord a mógłbyś coś więcej napisać o tym programie. Jak to stoi do f.lux ? czy wystarczy jedynie ustawić w automat i sam dopasowuje ustawienia? Czy te ustawienia manual np jasności to trzeba przełączać w manual żeby działało czy ma być off?
Odpowiedz
#7
iris-giveaway do 5 listopada można promocyjne aktywować wersję pro.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości