Włamanie do NSA dzięki Kasperskyemu?
#40
Co prawda język Szekspira nie jest mi szczególnie bliski, ale znając przywiązanie Amerykanów do idei Locke'a i Monteskiusza w zakresie trójpodziału władz wnioskuję, że Trump podpisał Rozporządzenie wykonawcze do Ustawy budżetowej dot. wydatków administracji na cele wojskowe. Pani senator wspomniała o dyrektywie czyli nakazie/zaleceniu zawartym w jednym z przepisów rozporządzenia dot. programów ze stajni KLab. Nie słyszałem, żeby dyrektywy (oprócz Dyrektyw UE) były prawnie wiążącymi aktami prawnymi wysokiego rzędu w jakimkolwiek państwie. Uchwały to akty ciał/organów kolegialnych niższego rzędu, którym "jednoosobowy" prezydent rzecz jasna nie jest. Ustawy to akty prawne wysokiego rzędu organów parlamentarnych (w przypadku USA - Kongresu) z mocą jedynie ustępującą konstytucji. Ponieważ nie obiło mi się o uszy żeby Kongres USA przeprowadzał jakiekolwiek głosowanie w sprawie zakazu stosowania Kaspersky w Stanach, wnioskuję że cały pomysł wyszedł od Trumpa. A że Trump może wydać jedynie rozporządzenie wykonawcze na podstawie upoważnienia ustawowego i w celu wykonania uchwalonej ustawy to wnioskuję jak wyżej.
Ps. Rozumiem konsternację, bo wydaje się, że przywiązanie do idei Monteskiusza to w naszym kraju raczej przeszłość niż teraźniejszość czy najbliższa przyszłość.
Edit: Oczywiście może to być projekt Ustawy, bo taką inicjatywę Prezydent USA ma. Dopóki jednak Kongres nie uchwali jej w formie ustawy, a Prezydent nie podpisze nie ma on żadnej mocy prawnej. Czyli że do podjęcia tych konstytutywnych czynności i zakończenia vacatio legis taki zakaz formalnie nie obowiązuje.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Włamanie do NSA dzięki Kasperskyemu? - przez Konto usunięte - 07.10.2017, 13:13
RE: Włamanie do NSA dzięki Kasperskyemu? - przez zeno06 - 16.12.2017, 22:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości