Prośba o pomoc przy zawirusowaniu.
#1
Witam.

Od dość długiego czasu męczę się z jakimś wirusem który przyszedł do mnie od zawirusowanych plików na pendrivie. Z początku objawiał się tylko zablokowaniem "kafelkowego menu" więc myślałem że wystarczy go usunąć Comodo. Okazało się to jednak rozwiązaniem połowiczynym a sam wirus zaczął być coraz bardziej namolny i system wyraźnie zwolnił. Ponieważ pojawiły się dodatkowe objawy w czasie skanowania (takie jak znikające logi po skanowaniu i bluscreeny) postanowiłem rozszerzyć opcje i sprawdzić komputer dodatkowymi skanerami.
Niewykluczone że bluscreeny pojawiają się z uwagi na wyraźnie starsze sterowniki pamiętające czasy Visty (chciaż występują one dopiero teraz. Wcześniej ich nie miałem.).
Doskonale też zdaje sobie sprawę z tego że komputer jest zawalony ogromną ilością śmiecia. Przez długi czas używałem go jako poligon do róźnych aplikacj i starocii. Mimo wszystko uważam że można go przywrócić do względnie normalnego stanu.
Dlatego też proszę o przeanalizowanie logów i doradzenie co robić dalej. Jednocześnie czy znacie może jakiś program do wykrywania i uaktualniania sterowników?

Dane PC:
Windows 8.1
Procesor Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 Ghz
RAM 2 Gb
Karta graficzna: ATI Radeon HD 3800

Logi z programów:
FRST:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Addition:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Shortcut:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Emsisoft Emergency Kit:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ADV Cleaner:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


FSS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


GMER:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


E-Peek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


JRT: Nic nie wykrył
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Prośba o pomoc przy zawirusowaniu. - przez S.P.E.C.J.A.L - 25.11.2017, 01:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości