Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera?
#8
I dobrz Lukas, że masz inne zdanie...inaczej nie byłoby dyskusji Smile ...niemniej obstaję przy swoim i dalej twierdzę, że to chaotyczne działania, które mają jakiś konkretny cel - ustanowienie systemowych, samodzielnych i niezależnych od innych dostawców mechanizmów ochronnych - ale zastosowałbym tu porównanie, jakie kiedyś zastosowałem do pakietu Comodo...
Cytat:Od wielu lat już zastanawiam się nad tym programem...mam bardzo sprzeczne uczucia, kiedy o nim myślę i piszę, dlatego nie jestem w stanie nikomu go polecać jako program, który konkurencję zostawia "w blokach". Z jednej strony pełno "cudowności", jakie program oferuje, a każde wydanie...miesiąc...rok...przynosi kolejne dodatki, funkcje możliwości, ale...no właśnie jest "ale" i nie dotyczy to szeroko kiedyś komentowanych zarzutów wobec Comodo o zbieraniu danych o użytkownikach, śledzeniu ich aktywności czy wręcz natrętnego dobijania się do jego zasobów w postaci instalowanych programów, przechowywanych danych, itp.
Rzecz dotyczy nieodpartego wrażenia, że to wszystko, co robi producent z tym programem wygląda dla mnie jak jeden wielki chaos...jak próba poskładania do kupy wielu rzeczy na raz, nie za bardzo przejmując się tym, że to wcale razem ze sobą dobrze nie współgra...moduł taki...tu inny...każdy nieco dziurawy i z innej parafii...wygląda to jako klasyczny "patchwork" niezbyt dobrze pozszywany z wielu fragmentów czegoś, co było czymś innym...jak pociągniesz z jednego rogu, to puszczają szwy w innym...chcesz się nim przykryć po głowę, to nie starczy na stopy...
Pytasz o trend...nie chcę takich trendów...wolę może bardziej ubogie narzędzia, ale dopracowane i po których wiem, czego mogę się spodziewać.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 04.12.2017, 09:48
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 06.12.2017, 10:25
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez ichito - 07.12.2017, 13:42
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 07.12.2017, 22:59
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 10.12.2017, 10:17
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 10.12.2017, 22:19
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Apocalypse - 21.12.2017, 09:02
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 22.12.2017, 10:08
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 23.12.2017, 10:13
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 24.03.2018, 17:17
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 26.03.2018, 10:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości