Co zrobić żeby być nie inwigilowany jakich programów użyć?
#2
(20.12.2017, 23:48)pasiak300 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Posiadam win 7 i win10 OEM i mam wykupiony nordvpn i chcę być ukryty w sieci i żeby mieć trochę prywatności i żeby nikt się nie dostał do mojego kompa żaden haker,administrator czy inne służby i nie mam nic do ukrycia ale wiem że się niczego całkiem w 100% nie ukryje ale choćby połowa to już lepiej i słyszałem o linuxie ale chcę korzystać z win.Proszę o pomoc
Aż mnie korci, żeby napisać: "Zamknij komputer, wyłącz komórkę, zostaw je w domu i udaj się w Bieszczady, unikaj otwartych przestrzeni i skupisk ludzi, płać tylko gotówką i nie pal ogniska nocą." Ufff.... udało się powstrzymać... Cool 
Kolego o ochronie komputera dyskutujemy sobie tutaj, więc może trochę poczytaj. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeżeli nie możesz korzystać z Kali Linux lub Whonixa to inwigilacji nie unikniesz. 
W dużym skrócie: zacznij korzystać z prywatnego maila, szyfrowania poczty, Tor Browser, niczego nie trzymaj w chmurze, hasła tylko w głowie (nigdy te same), nie używaj produktów MS, Apple, Google, logowania hotmailami, gmailami, outlookami, sklepu Google Play, nie korzystaj z portali społecznościowych, komunikatorów głosowych. do wiadomości używaj Signala, zmień VPN  korzystaj z VPN , który posiadasz, poszukaj bezpiecznej wyszukiwarki (żadne Google, Bingi itp), blokuj reklamy i skrypty w przeglądarkach, znajdź poradnik jak ustawić router, aby chronić prywatność, nie korzystaj z czytnika linii papilarnych, kamerki w laptopie (najlepiej zaklej), nie rób sobie selfie, nie korzystaj z gps, nie podawaj smartfonowi komend głosowych, ..itd. 
Garść ciekawych informacji znajdziesz w linkach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Co zrobić żeby być nie inwigilowany jakich programów użyć? - przez zeno06 - 21.12.2017, 09:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości