Adblokery i anty-adblokery...wojna trwa :)
#12
(04.01.2018, 14:06)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(03.01.2018, 23:57)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wojna? Cóż, nie zauważyłem, może dlatego, że Adblock usuwa wszelkie natręctwa.
Nie jestem pewien...ten dodatek ma dość bogatą i udokumentowaną historię hipokryzji swoich autorów i deweloperów...poniżej
Po pierwsze, zezwolenie na nienatrętne reklamy jest jawne (nie ukryte), rozszerzenie pyta się po instalacji czy się zgadzamy i działa w oparciu o dodatkowe filtry. Jak się bardzo postarać to można znaleźć plik źródłowy tych filtrów - jedyne do czego mogę się czepić to brak wglądu w te filtry bezpośrednio z poziomu AdBlocka. Można to wyłączyć więc jest tutaj mniej hipokryzji niż np: wśród twórców urządzeń do czyszczenia chipów od kartidży drukarek, gdzie samo urządzenie posiada chip i po iluś użyciach trzeba kupić kolejny pakiet kredytów. Jeżeli autor Adblocka może sobie w ten sposób sfinansować narzędzie, które rozwija i przy okazji nie zatruje mi kompa to mi to nie przeszkadza.

Reklamy powinny być wkomponowane w treść strony, a nie ładowane z obcych witryn - kompletna kontrola administratora danej witryny i pełna odpowiedzialność za treść tych reklam. Filmiki reklamowe uruchamiane tylko i wyłącznie na żądanie, a nie z automatu i wrzeszczące wniebogłosy, przed uruchomieniem tylko statyczna plansza, która już sama w sobie stanowi reklamę - nie ma sensu pokazywać każdemu klientowi wideo środka na prostatę albo nietrzymanie moczu.
Zapytanie o zgodę klienta na kopanie krypto, albo wyświetlanie zwykłych reklam.
Żadne pełnoekranowe plansze - w zasadzie od tego wzięła się geneza programów do blokowania.
Reklama nie może zżerać i obciążać procesora klienta w zauważalny sposób - pamiętam reklamy we flashu i obciążenie proca na 100%.
Reklamy ukierunkowane powinny działać w oparciu o inne mechanizmy niż jest to obecnie - kupiłem dla przykładu plecak, na niektórych witrynach zaczęła wyświetlać mi się reklama podobnych plecaków. Gdzie tutaj jest sens? Skoro już kupiłem dany towar to już nie jestem zainteresowany. Tak samo mam z muzyką i filmami. Jeszcze gdyby były to reklamy muzyki i filmów z tej samej kategorii, ale gdzie tam - witryny zachęcają mnie do kupna tego co już kupiłem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Adblokery i anty-adblokery...wojna trwa :) - przez Cascudo - 29.12.2017, 16:03
RE: Adblokery i anty-adblokery...wojna trwa :) - przez Cascudo - 29.12.2017, 23:50
RE: Adblokery i anty-adblokery...wojna trwa :) - przez wredniak - 04.01.2018, 17:31
RE: Adblokery i anty-adblokery...wojna trwa :) - przez Konto usunięte - 04.01.2018, 17:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości