TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją!
#32
(01.04.2019, 08:23)ewalifeandpepper napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rodzice TikTok NIE JEST dla dzieci. Ustalano granicę wieku jego użytkowników na lat 13, 16... (niestety ostatecznie nie wiadomo, nikt tego nie weryfikuje).
Ja uważam, że narzędzie nie powinno być obsługiwane przez dzieci poniżej lat 16.
Widziałam powyżej wątki dotyczące "kontroli" młodzieży.
Jeżeli mamy kontakt z naszymi dziećmi - dowiemy się co udostępniają na TikToku od nich samych.
Jeżeli kontaktu nie mamy- kontrolujemy, a następnie rozmawiamy i pracujemy nad relacjami.

Dziś my jako dorośli rozmawiamy o tym czym jest TikTok i do końca nie wiemy... Jak formułować wnioski mają dzieci?
Dzięki za ten wpis.
Minęło kolejne 1,5 miesiąca...wyświetleń jest już ponad 27 tysięcy, co tylko potwierdza, że temat staje się gorący i wzbudza coraz większe zainteresowanie. Jak to się przekłada na zwiększenie bezpieczeństwa młodzieży i czy pozwoliło to komuś zapobiec mało przyjemnym doświadczeniom - nie wiem, bo nie ma żadnych dowodów na to...w każdym razie nie wiemy o nich. Mam nadzieję, że świadomość zagrożeń nieco bardziej jednak wzrosła.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją! - przez ichito - 01.04.2019, 10:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości