TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją!
#39
W Indiach TikTok został oficjalnie zakazany i sądownie nakazano jego usunięcie ze sklepów Apple i Google.

Cytat:Wyrok zapadł w związku z narażaniem nieletnich na kontakt z treściami o charakterze seksualnym. Skargi w tej sprawie spłynęły ze strony miejscowego regulatora oraz osób prywatnych. Na nic zdały się protesty właścicieli aplikacji o odroczenie procesu.

W związku z wyrokiem Google i Apple muszą usunąć aplikację ze swoich sklepów. O ile TikTok zniknął już ze sklepu dla urządzeń z Androidem, tak nadal jest dostępny w AppStore i Apple jak na razie nie komentuje sprawy. Nie wiadomo więc, czy zastosuje się do decyzji sądu. Nie wiadomo co stanie się z osobami już korzystających z aplikacji. Patrząc na to, że miejscowa policja potrafiła przeszukiwać telefony osób publicznie grających w zakazanego PUBG, to być może podobny los spotka TikToka.

Indie są dla TikToka bardzo ważnym rynkiem. Z jednej strony ze względu na dużą liczbę użytkowników, a z drugiej ze względu na ogromne liczby subskrypcji kanałów miejscowych TikTokerów. Globalnie, aplikacja od momentu premiery została już zainstalowana ponad miliard razy, w tym 663 mln w samym 2018 roku. Z serwisu korzystają głównie osoby nieletnie.

Aktualizacja

Sprawę skomentowała agencja Get Hero, która zajmuje się obsługą serwisu TiktTok w Polsce.

Kwestia usunięcia aplikacji TikTok z największych “sklepów z aplikacjami” w Indiach budzi wiele kontrowersji. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ obawy, którymi kierowały się Indyjskie władze, dotyczą bezpieczeństwa dzieci.

Jako agencja prowadzimy wiele działań z influencerami z TikToka i doskonale wiemy, jakie treści są publikowane na TikToku i wiemy, jak TikTok działa, aby blokować te nieodpowiednie.

W platformie niecenzuralne treści są blokowane przez specjalne algorytmy, hasztagi z obraźliwymi słowami nie wyświetlają się w wynikach wyszukiwania, a odpowiednie filtry nie pokazują młodszym użytkownikom kontrowersyjnych hasztagów. Z praktyki i doświadczenia wiemy, że na TikToku jest zdecydowanie mniej kontrowersyjnych treści niż na innych platformach.
Źródło cytatu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jestem pełen podziwu dla postawy cytowanych przedstawicieli...mam wrażenie, że żyją w innym świecie i nawet nie pojmują za bardzo tego, co reprezentują. W kontekście takiego "wyparcia" nie dziwi mnie też cytat na temat tych wydarzeń na stronie Eski...dla mnie takie podejście firmy kreującej z założenia gusty...trendy...poglądy...jest absolutnie niedojrzałe i jednostronne. Jest żałosne.
Cytowany fragment rozpoczyna krótki artykuł i jest wyszczególniony dużą czcionką...dla mnie to zasadnicze przesłanie dla czytelnika (podkreślenie moje)

Cytat:Aplikacja TikTok narodziła się z Musical.ly. Dawała ona możliwość kręcenia mini filmików, które były zsychronizowane z muzyką. Z rosnącą popularnością, aplikacja zaczęła być wykorzystywana do publikacji pranków oraz innych, bardziej blogowych treści. Dlatego też w 2018 roku Musical.ly przemieniło się w TikTok. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą się cieszyć aplikacją. Ostatnio dostęp do niej straciło 120 milionów użytkowników.
Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekaw jestem kogo mieli na myśli pisząc, że "nie mogą się cieszyć aplikacją"?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: TikTok (wcześniej Musical.ly) - chrońcie dzieci i młodzież przed tą aplikacją! - przez ichito - 23.04.2019, 16:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości