Ktoś z was używał lub używa webroot desktop firewall 5.8?
#16
Jurek napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):Normalny user to dla mnie taki co nie bawi sie wirusami nie eksperymentuje z niczym, przeglada bezpieczne strony , spawrdza poczte, nie sciagaja jakis crakow itp, ogranicza sie do podstawowych rzeczy. Dla nichtaka ochrona wystarczy. Na tym forum sa znacznie zaawansowani ludzie dlatego potrzebuja czegos mocniejszego Hipsa czy piaskownicy prosteSmile


Ty piszesz o ostrożnym a nie normalnym userze Smile

Można złapać dużo wirów w ściąganych plikach MP3, w poczcie, z pendriove,a, płytki CD/DVD i na z pozoru bezpiecznych stronach. Większość moich znajomych ma zawirusowane systemy, używając antywirusa i zapory Windows a nie są to nienormalni użytkownicy. Polacy pod względem zawirusowanych komputerów są na trzecim miejscu na świecie po Hong Kongu i Turcji.


Jak zwał tak zwał Wink Ostrożni użytkownicy nawet tego co napisałem nie wykonują. Mam znajomychto sprawdza tylko pocztę, popatrza na wiadomościi poklikaja na GG do tych spraw się ograniczają. A ,że infekują niektórzy ludzie systemu otwierając każdą wiadomość to ich wina widać , że są troszkę zieloni. Ja otwieram tylko te co nie wyglądająna podejrzane, mam zaufanie, reszty nie otwieramosrazu w kosz, dlatego nigdy nie miałemzainfekowanegosystemu jakimś robakiem. Potrzeba odrobine oleju w głowie, troszkę pomyśleć to nie kosztuje, standardowy antywirusco ma dobra wykrywalność, firewall np. Webrota i jest okej. Latanie po zawirusowanych stronach, testowanie paczek itp to dla zaawansowanych użytkowników. Mały odsetek takie czynności w Polsce praktykuje. Przeważają przyziemni ludzie co ograniczają się do standardowych spraw i na tym przystają. Bez Hipsa klasycznego czy piaskownicy, czy najlepszych fIrewalli z Hipsem Comodo, Oupost, OA da się żyć powtarzam dla normalnego useraco nie wykonujebardziej zaawansowanych czynności. Antywirus, Firewall Weebrota+ troche rozumu wystarczy no i załatany system gwarantuje dobrą ochronę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Ktoś z was używał lub używa webroot desktop firewall 5.8? - przez LikwidatoR - 06.08.2009, 10:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości