A Kaspersky znów na świeczniku...
#5
(16.05.2018, 19:21)M'cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(16.05.2018, 12:36)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A Ci, którzy nie chcą by ich pliki były wysyłane do rządowych agencji typu NSA i tak raczej nie mogą używać antywirusów i muszą nauczyć się żyć bez nich.

I Windowsa, Androida, Google'a, Youtube'a, mediów społecznościowych, Spotifaja, smart urzadzeń, autonomicznych samochodów, sprzedaży wysyłkowej... Wink
Korzystając z Google'a wysyłasz tam pliki? Możesz być ofiarą phishingu, bo wiesz... nie trzeba wysyłać plików, by korzystać z ich serwisów.

Ale jeśli Ci chodziło o wysyłanie jakichkolwiek informacji.
Nie mam smartfona (ale niestety mam telefon tak w ogóle).
Windowsa używam tylko do niektórych rzeczy, do reszty inne systemy. Oczywiście na Windowsie i innych systemach jest firewall.
Przy sprzedaży wysyłkowej wiele razy podawałem fałszywe imię i nazwisko. Przy paczkomatach zgadzał się email, który mam osobny pod paczkomaty.

Spotify korzystam czasem, bo nie widzę aż tak wielkiego zagrożenia w tym, że słucham takiej a takiej muzyki. Wiem, że niektóre mogą być związane z polityką, ale duża część osób słucha wielu piosenek nie do końca słuchając tekstu lub się nie zgadzając do końca z ewentualnymi propagowanymi poglądami (a często nie wiadomo czy autor chce propagować poglądy czy nie), więc niewiele da się z tego wyciągnąć pewnych wniosków o danej osobie.

Najtrudniej rzeczywiście jest z ominięciem Googla. Myślę, że można jednak zmniejsza zagrożenie nie logując się do serwisu, czyszcząc ciastka, broniąc się przed fingerprintowaniem itd IP nie zdradza imienia i nazwiska, no chyba że ma się dostęp do logów u ISP.

Mój OpSec nie jest jeszcze idealnie szczelny, ale stosuję.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
A Kaspersky znów na świeczniku... - przez ichito - 16.05.2018, 12:36
RE: A Kaspersky znów na świeczniku... - przez bluszcz - 17.05.2018, 15:32
RE: A Kaspersky znów na świeczniku... - przez Tibu 11 - 16.05.2018, 19:47
RE: A Kaspersky znów na świeczniku... - przez Konto usunięte - 14.06.2018, 20:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości