A Kaspersky znów na świeczniku...
#13
Tak @bluszcz ...eksperci są innego zdania, ale eksperci to wąska grupa specjalistów i choć może wpływowa, to nie decyzyjna w sprawie bezpieczeństwa narodowego. Nie chodzi o jakość oprogramowania i jego skuteczność...chodzi głównie...tak myślę...o potencjalne zagrożenie oprogramowaniem, nad którym nie ma do końca kontroli, a które jest ewidentnie wytworem i pod nadzorem człowieka (grupy ludzi?) związanego kiedyś z KGB. Czym KGB było i wciąż jest nie potrzeba mówić chyba. W przywołanym przez Ciebie artykule na DP napisałem tak
Cytat:Zapytam tylko broniących jego racji - czy do opieki nad waszym dzieckiem...rodzicem...zdecydowalibyście się zatrudnić osobę, o której mówi się, że krzywdziła swoich podopiecznych albo wykradała z domu jakieś cenne rzeczy? Las rąk widzę?
 i zdania nie zmienię.
Na marginesie...zastanawia mnie coraz większa aktywność na DP pewnej grupy ludzi/użytkowników, którzy coraz otwarciej i mocniej wyrażają swoją sympatię do Rosji i jej polityk i którzy mają coraz większy wpływ na budowanie opinii u innych mniej wyrobionych czy dojrzałych. W zeszłym roku na DP jeden z adminów napisał tekst, który wskazywał na okresowy wzrost trolli w pewnych specyficznych sytuacjach...miał sporo racji, a dodatkowo potwierdziła ją dyskusja i wysyp użytkowników znikąd, którzy bardzo protestowali przeciw tezie artykułu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak widać nic się nie zmieniło, wręcz sytuacja się pogorszyła. To oczywiście moja prywatna opinia i nie każdy się z nią zgodzi, ale "siedzę" na DP jako zarejestrowany użytkownik 10 lat i wiele tam widziałem.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
A Kaspersky znów na świeczniku... - przez ichito - 16.05.2018, 12:36
RE: A Kaspersky znów na świeczniku... - przez Tibu 11 - 16.05.2018, 19:47
RE: A Kaspersky znów na świeczniku... - przez Konto usunięte - 14.06.2018, 20:55
RE: A Kaspersky znów na świeczniku... - przez ichito - 22.06.2018, 11:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości