Windows 10 Pro zabezpieczenie systemu
#19
(30.07.2018, 11:49)desmoRR napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1.) Warto instalować programy typu Kaspersky, Eset, Emsisoft itd. ? Czy zostawić ten windows defender security center ?
Nie korzystam z dziesiatki, więc nie dam Ci porady ostatecznej. Korzystając z pakietu, dostajesz ciut skuteczniejszy skaner AV + dodatkowe moduły ochrony. W zamian ryzykujesz, że twórcy AV nie wyrobią się przed kolejną "dużą" aktualizacją Windowsa, plus (dla paranoików) kolejna firma i jej oprogramowanie z pełnym dostępem do systemu i plików może cię "profilować" Smile
Co do konkretnego pakietu, to się zmienia tak szybko i tyle jest opcji na rynku, że nie wezmę na siebie odpowiedzialności i nie wskażę konkretnego kandydata. Ja mam Comodo Internet Security personal + Malwarebytes Anti-Malware (tylko na żądanie) + Malwarebytes Anti-Exploit beta, a kopie zapasową robię Aomei Backupperem )

(30.07.2018, 11:49)desmoRR napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.)" Kopia zapasowa jest lepszą ochroną przed ransomware, niż dowolny AV. " W jaki sposób kopia zabezpieczy przed ransomware?

W taki, że zamiast martwić się, jak odszyfrować pliki, po prostu usuwasz szkodnika i przywracasz cały dysk lub wybrane pliki. Większość programów do robienia kopii potrafi podłączyć kopię i wyświetlić ją w systemie jako oddzielny dysk Smile

(30.07.2018, 11:49)desmoRR napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

2.)Do kopii jakiego używać programu?. Ten wbudowany Windowsie jest ok ?

Tak, ale... Wink Kopię robi w porządku, ale ma opcję tylko pełnej kopii całego dysku, nie robi kopii przyrostowych i różnicowych. czyli jeśli chcesz mieć kilka z różnych momentów, za każdym razem robisz osobny obraz całego dysku. Dużo miejsca to zajamuje i jest malo opłacalne, jeśli są tylko niewielkie zmiany.

W artykule o AOMEI wymieniłem kilka propozycji takich programów, jest ich więcej Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


3. Lepsze niż jedno hasło do wszystkiego Smile W przypadku Keepassa włamywacz musi mieć dostęp do twojego pliku z hasłami + hasła do jego odszyfrowania. Oczywiście, możesz robić hasła pomiędzy rożne programy - menedżery haseł dla większego bezpieczeństwa, ale zostawiłbym takie opcje Sawantom z idealną pamięcią. inaczej się pogubisz albo spędzisz pół życia na monitorowaniu sprawy.

4. Może zostać. Jeśli chcesz poeksperymentować, możesz popatrzeć na moją konfigurację dodatków, którą wpisałem (powinna też być dostępna pod operą).
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Windows 10 Pro zabezpieczenie systemu - przez M'cin - 30.07.2018, 12:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości