Zabezpieczenie bankowości internetowej
#11
(17.09.2018, 18:57)Janusz_Tracz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(17.09.2018, 11:15)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie robię fermentu...nie wiem, jak teraz, ale kilka lat temu kiedy uwolnili TR do wersji darmowej na liście dostępnej dla mnie widziałem nieco ponad 80 instytucji z blisko 400 oferowanych na całym świecie. Tongue

Właśnie czytałem o tym , że przy innym banku niż z tej listy to ochrona kiepska, zresztą była to Twoja wypowiedź
Tak mialem na mysli forum aviry Cool 

Czyli jak sobie mam spyshelter premium i appguard to gitarka?

A co sądzicie o aplikacji comodo secure shopping?

No trochę bardzie skomplikowane
1)System teoretycznie musi być na tyle zabezpieczony aby sprawca nie mógł wykraść danych które potem może wykorzystać do użycia(wykradzenia kosztowności "pieniędzy) lub co gorsza przejęcia kontroli nad kontem i nie tylko do banku jak i poczty.

- nie trzymać danych logowania w komputerze tak aby podczas infekcji nie mógł ich skopiować i wysłać...
gorsza sprawa jeśli zaszyje sie keylogger ale tu pomoże SpyShelter

2)Opcje bezpieczeństwa w samym banku jakie udostępnia użytkownikom m.in tu się sprawdzają kody jednorazowe na zdrapkach które wysyła bank pocztą do domu lub bezpośrednio w banku, ja w ING jak pisałem powyżej otrzymuje kody w trakcie przelewu SMS na telefon który mam przypisane do konta bankowego jeśli  chce wykonać przelew musze potwierdzić na stronie tym kodem z SMS inaczej nie wykonam danej transakcji..

- Przy takim podejściu bezpieczeństwa pomimo danych wymaganych do podjęcia za nas transakcji osoba włamująca musi mieć dostęp do wielu innych  czynników co utrudniło by sprawcy na wykonanie przelewu.

Być wyczulonym na "Phishing " czyli smieciowe poczty i inne kruczki w których napastnik próbuje od nas wyciągnąć dane do logowania - bank nie potrzebuje hasła by zarządzać i mieć wgląd do danych.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie bankowości internetowej - przez Quassar - 17.09.2018, 19:30

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości