Bestabid i dziwne zachowanie YT - problem sieciowy?
#5
Dziękuję bardzo, zastosowałem się do powyższych wskazówek. Fixlog w załączniku. 

Avasta zainstalowałem z przyzwyczajenia po używaniu go długo na poprzednim lapku. Miałem gdzieś z tyłu głowy, że dawno temu, jeszcze na pececie, użycie dwóch antywirusów powodowało notoryczne zawieszanie się systemu, ale myślałem, że to była wina tamtego (mocno używanego) sprzętu lub oprogramowania. Przed zastosowaniem Twoich rad użyłem Malwarebytes, które usunęło problem z YT i częściowo z Bestabid, ale teraz rozumiem, że powinienem się pozbyć zarówno jego, jak i Avasta?


Przy zmianie DNS zaznaczyłem tylko protokół czwarty. Czy trzeba było dodać także szósty, czy jest to niekonieczne?

Mam jeszcze taką wątpliwość. Jak wspomniałem, problem pojawił się też na drugim laptopie podłączonym do tej samej sieci. Jest to sprzęt służbowy, który musiałem wziąć do pracy z domu. Nic na nim nigdy nie instalowałem - zgodnie z przepisami firmy - dlatego zmartwiło mnie pojawienie się Bestabid przy jednej ze stron. Czy jego też trzeba naprawiać podanymi metodami? A co ze smartfonem, na którym - jak wspomniałem - problem pojawił się przy połączeniu wi fi? Przepraszam jeśli te pytania brzmią głupio lub naiwnie; w wielu sprawach technicznych jestem noobem.


Załączone pliki
.txt   Fixlog_07-11-2018 07.38.56.txt (Rozmiar: 4,73 KB / Pobrań: 166)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Bestabid i dziwne zachowanie YT - problem sieciowy? - przez Mackenzie - 07.11.2018, 07:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości