A może zamknąć internet w niedzielę?
#2
Tak to niestety jest, ruszy się jedną rzecz, nie mówię, że niesłuszną, bo osobiście uważam, że handel w niedzielę nie jest potrzebny i okazuje się nagle, że związane z tym jest jeszcze masa innych rzeczy czy regulacji. Osobiście wolałbym, aby kwestię handlu w niedzielę załatwiono po obywatelsku - ludzie przestaną chodzić na zakupy w niedzielę to sklepy się same będą zamykać - ludzie chodzą na zakupy w niedzielę widać jest taka potrzeba i popyt. Ja drałuję w niedzielę na zakupy raz na święta. Obecne ograniczenie jest porażką np: kwestie udawanych placówek pocztowych, dworców czy galerii, dodatkowo kompletnie nieprzemyślana sprawa końca roboczej soboty i roboczego początku poniedziałku. Nie rozumiem na czym polega problem z uchwaleniem regulacji, że praca w sobotę max. do 22, zaś w poniedziałek od 5 rano. Po jaką cholerę zmieniać definicję 24h doby? No ale ja to szary człowiek i pewnie idiota, a posłowie to światli i głęboko wyedukowani politycy.
Dodatkowo czy ktoś robił jakiekolwiek rozeznanie jakiej części obywateli zamykanie sklepów w niedzielę utrudni funkcjonowanie? Część osób tyra przez cały tydzień wraz z sobotą i są to profesje nie objęte powyższym obostrzeniem. Więc kiedy mają robić zakupy skoro zostaje im wyłącznie niedziela? Pamiętam jak byłem z kolegami w delegacji (praca, nie wypoczynek przy kawce) - nagły wyjazd w poniedziałek po wolnej niedzieli i powrót późno w sobotę przed kolejną wolną niedzielą. Nie było czasu łazić po sklepach w trakcie delegacji. Więc kiedy zrobić zakupy?
To co się na pewno rządzącym udało choć w negatywnym świetle to wprowadzenie pojęcia "pracującej niedzieli".
Teraz zabierają się za "interneta" bo e-handel jest podobny do handlu tradycyjnego więc skoro tu ograniczamy to czemu nie tam. Sprawiedliwość społeczna wszak być musi (ciekawe jak ta sprawiedliwość się ma do profesji aktywnych w niedzielę - praca w sklepach to źle, ale praca przy łóżkach chorych to już dobrze?).
Myślę, że im dalej będą w to brnąć to będą głębiej wchodzić w ten niezmierzony ostęp leśny.


Wiadomości w tym wątku
RE: A może zamknąć internet w niedzielę? - przez wredniak - 29.11.2018, 18:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości