Pakiet IS dla całej rodziny na windows i android
#6
Nie jestem zwolennikiem pakietów ale jak chcesz mieć w praktyce dobrą ochronę to wiec że w pakietach zwykle 1 rodzaj ochronny jest dobry a reszta taka w miarę...
Dla mnie obecnie najważniejsze aspekty to Izolacja/Restrykcje + Monitoring/Zarządzanie czyli zwykle Piaskownica + HIPS z Zaporą. (bardziej nastawiony jestem na zapobieganie niż leczenie bo na to może być niekiedy za późno)

Niestety w praktyce użytkownik mniej obeznany nie wie jak jego system funkcjonuje i co wgl sie w nim znajduje więc może mieć problem z podjęciem decyzji gdy program wywali komunikat zezwól albo blokuj. Z drugiej strony programy automatyczne lub też pół automaty zwykle to są moduły behawioralne lub jakieś jego odnogi zwykle podejmują decyzje w tle o procesach systemowych i co najwyżej informują o nie znanym pliku lub infekcji podczas wykrycia... problem jest taki że zwykle automaty są daleko w tyle z wykrywalnością a niektóre topowe oprogramowanie czasem w 2 stronę idą są zbyt agresywne i mogą wysyłać fałszywe alarmy przez co może widzieć myśleć o wirusie tam gdzie go nie ma...
A ciągle dodawanie do ignoruj może zgubić uwagę użytkownika i pewnego dnia doda prawdziwego wirusa/plik do wykluczonych.

AVG to raczej nawet nie bierz pod uwage bardziej myślał bym o Kasperskim i ESET na komputer
Na androidzie sie nie znam i mam małe doświadczenie z tym OS więc nie wiem który producent ma z praktyce lepsze wyniki i nie jestem wstanie ci doradzić dobry soft pod fona.

Jeśli chciał byś składaka ale nie jakiegoś 20 programów ^^ tylko tak do 2-3 aktywnych to dobrym rozwiązaniem było by zainstalowanie Comodo z SAP (SecureAplus)
Comodo ma bardzo wysokiej klasy HIPS oraz Piaskownice zaś SAP wprowadza multiskaner.
2 wyjściem jest zainstalowanie SpyShelterFW po za HIPS'em i Zaporą ma szyfrowanie klawiszy co jest bardzo istotną sprawą przeciwko keylogerom Smile

Opcjonalne programy które też są warte uwagi choć dla rodziny mogą być niektóre kłopotliwe ze wstępną konfiguracją / użytkowaniem ale na pewno wnoszą wiele dobrych zalet i warto o nich wspomnieć.

Sandboxie - Samodzielna Piaskownica
Shadow Defender - Wirtualizacja głównego"obecnego" systemu
SpyShelterFW - któy juz wcześniej wymieniłem
ReHIPS - Piaskownica z HIPS'em
Exe Radar Pro - Anty-exe
Smart Object Blocker - SOB robi to samo co ERP tylko nie jest półautomatyczne ale za to monitoruje jeszcze pliki dll i inne usługi i sterowniki systemowe)
VMware Workstation - Pełna wirtualizacja systemu (Raczej wątpię żeby to znalazło uciebie zastosowanie ale wspomnę o sofcie bo to soft z klasą)
Adguard albo uBlock - bloker reklam/stron
k9 web protection - dobry soft do ochrony przeglądarki od Nortona (blokuje złe strony)

Narzędzia systemowe które pomagają ustawić oraz podbić bezpieczeństwo za pomocą systemowych funkcji:
SysHardener. Hard Configurator, ConfigureDefender

Nie zależnie od oprogramowanie pamiętaj o BHP i rób kopie zapasowe systemu/danych i raczej nie pracuj na koncie administratora Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pakiet IS dla całej rodziny na windows i android - przez Quassar - 01.01.2019, 20:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości