Laptop LENOVO IdeaPad G770 B800 czy da się go jakoś podrasować?
#3
DDR3 a DDR4 nie ma jakiegoś szału w różnicy jedynie to zmiana Dysku HDD na SSD i większa ilość ram

Tak jak kolega powiedział wcześniej wystarczy zmiana kości i SSD ale myślę że lepiej na 8GB ram.
Sam windows 7(64 bit) żre koło 1.5GB do 700MB dobrze zoptymalizowane jak u siebie miałem..
uruchomisz samą przeglądarkę jakiś film w większej rozdzielcie/jakości to sama przeglądarka potrafi zjeść już 2GB na czysto.

Można by też pomyśleć o zmianie procesora bo celeron 1,5 to nie jest demon szybkości, a przeglądarka też korzysta bardziej z mocy procka niż grafiki dobry kompatybilny procesor powinien być "Intel Core i5 2430M" - koszt używki to około 60-80zł

Myśle że można tak do 300 zł nadszarpnąć modernizacje tym bardziej że SSD jest na propsie i możesz go śmiało po paru latach do nowszej maszyny przełożyć. a 2,4Ghz lub nawet podkręcony do 3Ghz ale z tym ostrożnie szczególnie w łapkach to już jest bardzo przyzwoita moc i możesz grać w nowe tytuly ofc nie na ultra ale pare gier na medium-low byś ścisnął.. i już nie musiał byś sie ograniczać tylko do samego internetu Smile

Co do procka to popytaj sobie jeszcze u innych osób bardziej obeznanych bo nigdy nie przepadałem za laptopami to zdecydowanie bardziej śliski temat niż tradycyjny PC i jestem w tym mniej obeznany.

-bump-
m.in bioshock na 25 FPS przycinać czasem będzie, cudów niema ale sobie przynajmniej pograsz.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Laptop LENOVO czy da się go jakoś podrasować? - przez Quassar - 03.01.2019, 21:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości