Comodo / MSE / 360 Total Security Essential
#5
(05.01.2019, 19:08)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam
Podane przez Ciebie nazwy AV to słaba półka ,  brałbym Kaspersky free + zapora od Comodo (w ustawieniach zablokuj połączenia przychodzące)
dorzuć Malwarebytes Anti-Exploit jako skaner na żądanie Emsisoft Emergency Kit

U mnie jedyne źródło infekcji to przeglądarka więc lepiej się na niej skupić. Tak więc skaner to raczej z przyzwyczajenia i "spokoju ducha" że av sobie w tle mieli pliki. Każdy z nich ma te 9x% w testach i nowy szajs wykrywa każdy. Jakoś nie mam przekonania do Kaspersky Network (czy jakoś tak), który jest w ich AV.

Zrobię tak: Comodo Antyvirus + izolacja przeglądarki z Comodo + jakiś utwardzacz, UAC na maks i za miesiąc skan na żądanie czymś innym typu MBAM, HITMAN czy Emsi Emergency Kit i zobaczymy co będzie Smile

(05.01.2019, 16:46)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Comodo, wrzuć przeglądarki w piaskownice i ustaw jakiś folder do wymiany plików między środowiskiem izolowanym a rzeczywistym.
GeekBuddy można odinstalować.
HIPS i FW w Comodo zależy ile masz cierpliwości na jego konfigurację. Jeżeli korzystasz z ograniczonej gamy programów to w końcu wyklikasz wszystkie opcje tak jak chcesz. Może być problem z tymi open source, jeżeli to są niszowe programy i nie są podpisane cyfrowo to może walić te same monity po każdej aktualizacji (przechodzę te bóle przy każdej aktualizacji jednej z niszowych przeglądarek, której używam.
Dorzuć jakiś utwardzacz, typu Hardentools, Syshardener albo Hard_Configurator i AV czasu rzeczywistego jak nie ufasz żonie Tongue i będzie ok.
Dla bezpieczeństwa możesz jeszcze żonie utworzyć oddzielne konto z uprawnieniami użytkownika, nie administratora.

Tu się pojawia problem. Battle.net jest często aktualizowany do tego potrzeba konta admina. Nie będzie mnie tydzień w domu. Dam hasło do konta admina żonie i założę się, że nawet pod groźbą chłosty biczem z piórek nie przeloguje się później na swoje konto ograniczone bo kobiety już takie są Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Comodo / MSE / 360 Total Security Essential - przez stamin3k - 05.01.2019, 19:36
RE: Comodo / MSE / 360 Total Security Essential - przez Konto usunięte - 05.01.2019, 20:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości