MSE - konflikt z klientem FaceIT
#5
@PonuryZniwiarz

Sam jestem zapalonym graczem który na nie jednej grze zaparkował jako top 10 gracz..
Jak chodzi o politykę Microsoftu.. i jesteś zmuszony korzystać z systemu jako gracz to najlepiej powyłączać zbędne usługi i każde oprogramowanie i zmienić na zamiennik od innej 3 firmy.

Czytając twój powyższy post widać ze twoim problemem był wadliwy antywirus który pomimo kiepskiej ochrony jak i reputacji na którą sobie zasłużył to zamiast ochronić komputer wręcz przeciwne, paradoksalnie go upośledzał.

Co do przycinki gier to problemów może być wiele:
1)Problem ze sprzętem - kompatybilność podzespołów lub uszkodzone / słaba jakoś produkt - lipna firma
2)Internet - ping a stałe połączenie to 2 różne przypadki choć zwykle problem leży na równi w obu naraz.
3)System/Oprogramowanie: ważne jest aby zachować system w stanie czystym.Niektóre oprogramowanie potrafi zrobić sieczkę w systemie jak i sam Windows z siebie m.in słynne auto aktualizacje które w teorii mają zabezpieczać a więcej robią bubli.

I potem dziwne rzeczy że u kogoś program działa prawidłowo, a u innego nie z wyżej wymienionych powodów.

Postawić na czysto nowy system w stanie dziewiczym i zrobić kopie(zaraz po 1 uruchomieniu od instalacji).
Wstępna konfiguracja i instalacja oprogramowania podstawowego/sterowniki - zrobić 2 kopie
Instalacja oprogramowania zabezpieczającego + twoje oprogramowanie/gry zrobić 3 kopie (można to rozbić na 3 i 4 kopie)

Jak chodzi o oprogramowanie to zdecydowanie wolał bym Shadow Defender niż jakikolwiek av, a jak chcesz dobry darmowy AV to SecureAPlus.

@Sillo
To by był skok z deszczu pod rynnę. Windowsa10 trzeba 4x bardziej skopać po ustawieniach a defender w w10 to dopiero spaczony jest. Jestem przekonany że pomimo mojego obfitego oprogramowania to więcej rzeczy kasowałem "bloatware" niż instalowałem własnego(zewnętrznego)do systemu
TYLE BADZIEWIA JESZCE NIE WIDZIAŁEM NIGDY W INNYCH SYSTEMACH.

I dlaczego ma instalować od razu windowsa 10 w imię czego zamiennika MSE na tą jeszcze większą świnie defendera oraz tone ustrojstwa.. xbox aplikacje która dogłębnie wku... i dodatkowo powoduje problemy w grach na sile integrując w lanchera gry i pobudzać gameguardy czy tego wybitnego directa 12 który jak powyższe funkcje okazał sie zwykłym kitem a nie hitem.

Mając mocną maszynę drastyczne odczułem szybsze działanie systemu po brutalnym wykasowanie Windowsa defendera i reszty śmieci za pomocą narzędzi/skryptów z fajnych stronek. ale oczywiście nie ukrywając parę razy też musiałem robić rollbacka bo niektóre narzędzia robiły małe bee, ale metodą prób i błędów wyszedłem na swoje Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Konto usunięte - 13.01.2019, 12:06
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Sillo - 13.01.2019, 12:37
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez M'cin - 13.01.2019, 22:17
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Quassar - 13.01.2019, 23:51
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Sillo - 13.01.2019, 23:58
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Quassar - 14.01.2019, 00:06
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Quassar - 14.01.2019, 13:27
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Sillo - 14.01.2019, 15:54
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez M'cin - 14.01.2019, 21:21
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez tachion - 15.01.2019, 22:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości