Huorong (Velvet/Tinder) Internet Security (beta)...baardzo obiecujący pakiet z Chin
#14
(24.05.2019, 21:25)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jakie są moduły w toolbox ?

To zestaw narzędzi diagnostycznych...szczerze powiedziawszy czasem mniej przydatnych, niż inne porównywalne narzędzia zewnętrzne - są bardziej ograniczone funkcjonalnie np. tylko do obiektów oczywistych albo związanych tylko z kontem danego użytkownika. Poniżej screen całościowy, choć jak widać obcięty nieco, bo okno programu nie pozwala na pełny widok...ale widać chyba wszystko, co konieczne
   

Krótki opis narzędzi:
w części narzędzi systemowych (System Utilities)
- VulScan - skaner podatności z możliwością naprawy...wykrywa brakujące poprawki, pobiera je i instaluje, co w przypadku starszych systemów może być zbawienne. Na mojej Viście nieaktualizowanej od długiego czasu wykrył 164 poprawki do instalacji z czego ok. 30 jest już "na pokładzie"
- SysRepair - wykrywa i naprawia błędy systemowe (uszkodzone pliki systemowe, rejestr, konieczne usługi, itp)
- PopBlock - pozwala blokować wybrane okna na ekranie monitora, ma możliwość nagrywania
- SysClean - narzędzie do czyszczenia i konserwacji systemu, ale wg mnie robi to w podstawowy sposób
- Autoruns - pozwala zarządzać wpisami autostartu, ale jest ograniczone tylko do aktualnego użytkownika (podobnie jak CCleaner)
- FileShred - moduł do bezpowrotnego usuwania plików/folderów

w części narzędzi sieciowych (Network Utilities)
- NetDiagnosis - diagnoza poprawności i sprawności sieci i odpowiedzialnych za nie procesów, protokołów, itp
- NetFlux - służy do kontroli ruchu sieciowego (nie mylić z regułami zapora/HIPS) - tu znajdziemy aktualne procesy korzystające z sieci lub wszystkie połączenia systemowe. i ich statystyki. Tutaj też można dany proces sprawdzić, zamknąć lub ograniczyć mu transfer
- HostsConfig - umożliwia edycję pliku "host" (to dla bardziej zaawansowanych)

w części narzędzi zaawansowanych (Advanced Utilities)
- HRSword - to moje ulubione narzędzie czyli połączenie menadżera procesów, usług, aktualnych połączeń wraz ze szczegółowymi informacjami o komponentach systemu. Do tego prosty menadżer plików oraz edytor rejestru (screen poniżej)
   
- VirRemovalTool - narzędzie do usuwania wykrytych szkodników...uruchomienie przenosi na stronę producenta, ale niestety w jego ojczystym języku, więc nie bardzo wiem, co faktycznie jest do ściągnięcia. Spodziewam się, że jakiś skaner odpalany z zewnętrznego napędu (CD/USB).
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Huorong Internet Security (beta)...baaardzo obiecujący pakiet z Chin - przez ichito - 06.06.2019, 10:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości