Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem
#9
(11.09.2019, 12:19)adrian.sc napisał(a):
(11.09.2019, 11:00)Quassar napisał(a): Masakra..... kolejna kpina zamiast pokazać produkt takim jaki jest, to damy ci szanse/czas na przekłamanie wyników...
A czy kur*** haker daje czas na załatanie dziur i niedopracowań w danym oprogramowaniu/systemie.... nie on wręcz przeciwne z tego korzysta i na to liczy..

Kolejny test bez pokrycia do marketingowych zastosowań... w którym każdy wygrywa.

Czy zatem zarzucasz przekłamywanie wyników?

Jeżeli jesteś blackhat to nie dajesz szansy nikomu i nikogo się nie pytasz, więc nikt o tym nie wie. Nie ma afery.
Jeżeli jesteś whitehat to najpierw zgłaszasz producentowi to, co jest robione źle. Potem aferę robią użytkownicy, którzy lepiej wiedzą, że od razu trzeba pokazać dziury w całym, niż zaczekać na ich naprawienie.
Whitehat też zgłasza sprawę i uchybienia na świat jakie występują w danym systemie i oprogramowaniu w zależności od stopnia uchybienia jak i czasu od wystąpienia.
Co do av to wyniki powinny być pokazane naturalne bo to nie system który jest atakowany tylko program który weryfikuje dany system i nie myl jednego z drugim.

Blackhat liczy na to że nie będzie zidentyfikowany lub będzie bardzo długo mógł działać niewykryty, do tego dochodzi Firma która nie chce powiedzieć że była zhakowana lub nie robi z tym nic.....
I w tym punkcie Whitehat jest szczególnie moralnie zobowiązany do nagłośnienia sprawy kiedy firma olewa zagrożenie i wdrażanie zabezpieczeń czy też nie ma zamiaru informować o tym zdarzeniu konsumentów.

Bo dzięki doniesieniom wiemy o słabej jakości rożnych spółek które należy unikać szerokim łukiem.

I teraz sobie wyobraź fakt taki jeśli jakiś słaby antywirus ma wiecznie mizerne wyniki to poinformuje że chce aby nie był uwzględniany w wynikach danego testu... a potem dostanie dodatkowy czas na wdrożenie zabezpieczeń względem dostarczonej próbki.. i jak już dostarczy to AV wdroży zabezpieczanie i będzie dunme mówił ze ma 100% czy też 93% zeby nie było podejrzane...

Widziałeś kiedyś BlackHat który wysyła próbkę wirusa do AV przed atakiem.....
Sam chciałbyś wiedzieć jaki w praktyce dany AV sie sprawuje żeby wybrać po prostu lepszy produkt. Przez takie testy sie nie dowiesz bo to tylko mataczenie.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem - przez Quassar - 11.09.2019, 15:16Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości