Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem
#15
(11.09.2019, 19:03)dolar444 napisał(a): @adrian.sc
To jeżeli można to tak mam pytanie.
Może bardziej o przyszłość.

1. Na ten moment widzę produkty klasy Enterprise wymieszane z Home. Będzie można liczyć na rozdrobnienie ich w przyszłości?
2. Planujecie w przyszłości testy rozwiązań Enterprsie typu Fortinet czy Sophos? chodzi mi o UTM/NGFW co na zasadzie NSSLab. Wiem, że po co powtarzać coś co ktoś robi dobrze ale poczytał bym od was co nie co w tym temacie.
3. Czy testy oprogramowania typu: sophos intercept x też będzie można spodziewać się? Nie omieszkam, że nie ma tego za wiele, a mamy jedynie ogólne testy całego pakietu.


@karola Przepraszam ale nie zgodzę się z Tobą o podejście jakie przedstawiasz i piszesz. Ciężko w teście uwzględnić zachowanie użytkownika na komunikat czy jego przestawienie w programie.
Mogę się założyć, ze trafiają tam takie perełki, ze ktoś zezwolił i poszło nawet jak AV czy cały pakiet dawał alert, a żaden z użytkowników się do tego nie przyzna. Za dużo pracuje z klientem i wiem jak to wygląda.
Taki test ma być poglądowy i pokazujący jak program sobie poradzi z automatu. Ma być pogląd.
Według Twoich informacji, można by podejść, ze nie ma po co instalować żadnego zabezpieczenia gdyż tak czy siak, żadne nie jest skuteczne i o kant d..... sobie roztrzaskać.

ad1. Nie wykluczamy tego, ale na razie na nowej platformie zrobiliśmy tylko jeden test. W tym trzy produkty biznesowe. Od 1 września do końca m-c trwa już kolejny test. Trochę mało atrakcyjnie wizualne prezentowałyby się słupki z trzema produktami, prawda? Dlatego też na razie postanowiliśmy tego nie rozdzielać.

ad2. Testy UTM wymagają innego podejścia. Niemniej jesteśmy na to gotowi, a kwestią jest tylko załatwienie sprzętu do testów. Wezmę to pod uwagę i porozmawiamy wewnętrznie i z przedstawicielami w Polsce takich producentów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

ad3. Sophos Intercept X na pewno pojawi się w testach w przyszłości. Może też wersja dla domu Sophos HOME.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem - przez adrian.sc - 12.09.2019, 07:03Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości