Avast! i inni w Minitool Partition Wizard...gdzieś jeszcze?
#11
(13.02.2020, 11:17)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(11.02.2020, 15:44)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry, ale nie widzę winy Avasta w kwestii źle przygotowanego instalatora MTPW. Chyba, że MTPW jest autorstwa Avasta. Za program partnerski twórca MTPW dostaje jakieś pieniądze i powiedziałbym, że to raczej instalator MTPW zmuszający do zainstalowania oprogramowania firm trzecich oraz uniemożliwiający wygodną rezygnację z tego dobrodziejstwa jest winny.
Oczywiście masz rację, że to instalator MTPW, ale z pewnością za zgodą Avasta i w konkretnym komercyjnym celu wyrazili zgodę na takie spreparowanie plików instalacyjnych. Jakie to cele?...nie wnikam. Sprawa jest dla mnie przykładem braku etyki i nieuczciwości obydwu producentów.
Większość komercyjnych podmiotów działa w ten sposób. Wydaje mi się, że niechęć do Avasta bierze się bardziej z ujawnionej ostatnio sprawy zbierania i sprzedawania danych dalej podmiotom trzecim. Spójrz na Google - reklamy aplikacji / gier mobilnych często zawierają wierutne bzdury, często także pokazują coś zupełnie innego niż aplikacja lub gra prezentuje w rzeczywistości, społeczeństwo zgłasza takie przypadki, a Google ma to głęboko w 4 literach. Ważne, że kasa leci - etyka może się schować. Programy partnerskie takie jak w MTPW istnieją od dawien dawna, szczególnie w apkach za free. Dla mnie podejście MTPW nie jest fajne, i nie chodzi o to, że polecają Avasta czy Booking.com czy cokolwiek jeszcze innego, również nie to, że domyślnie wybrana jest zgoda na instalację tego barachła, lecz sposób postępowania, gdy użytkownik jednak nie chce instalować dodatkowego badziewia - czyli przerwanie instalacji i zmuszanie do pobrania innego instalatora, który jak się okazuje zawiera inne badziewie i ten sam sposób reakcji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Avast! i inni w Minitool Partition Wizard...gdzieś jeszcze? - przez wredniak - 13.02.2020, 14:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości