Promocja K7 Total Security za darmo dla firm i prywatnych uzytkowników
#11
(04.04.2020, 13:35)LiberumVETO napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:nie znalazłem tylko funkcji typu sandbox/izolacja.


Czemu ichito nie znalazł ? bo nie ma Grin
Chodziło mi tylko o podkreślenie, że tam naprawdę sporo się dzieje Smile Szukałem przede wszystkim mechanizmów/funkcji związanych z ochrona proaktywną - K7 TS oferuje na pewno dwa, których opcje znaleźć można w ustawieniach "RealTime Protection" dla panelu "AntiVirus and AntySpyware":
- HIPS/monitor o nazwie "System Monitor" - ochrona m.in. kluczowych plików i ustawień systemowych, usług, rejestru, folderów startowych, pliku host, ustawień IE, zaplanowanych zadań. Moduł ma 4 poziomy ustawień (wysokie, średnie, niskie, własne), pozwala na automatyczne zezwolenia dla zaufanych podpisów cyfrowych i obiektów rozpoznanych jako zaufane przez sam moduł oraz alerty w przypadku instalacji powodujących zmiany (ta opcja działa automatycznie przy poziomie najwyższym)
- moduł kontroli behawioralnej nazwany "Carnivore": tu mamy trzy opcje/ochrony do aktywacji
"Browser protection" czyli ochrona systemu przed szkodnikami wykorzystującymi nie tylko przeglądarki, ale także ActiveX
"Exploit protection" czyli ochrona przed exploitami dla czytników/edytorów PDF oraz aplikacji typu "Office"
"HIPS"...i tu mnie rozwalili, bo nazwali tak jakiś mechanizm, którego nijak nie da się ustawić  i dojść do czego służy, a określili go w pliku pomocy jako
Cytat:Carnivore - HIPS   --> Detects and blocks suspicious programs from damaging your system using HIPS [Host Intrusion Prevention System]

Nie wiem...ta opcja jest do dalszego rozpoznania Smile A tu porównanie funkcjonalności rożnych wersji K7

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: K7 Total Security za darmo dla firm i prywatnych uzytkowników - przez ichito - 04.04.2020, 15:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości