Sandboxie Plus (open source - dev. David Xanatos)
#16
To są zupełnie inne programy

Shadow Defender wizualizuje system jego działanie polega na tym że po resecie systemu wszystko wraca do początku z przed wirtualizacji
Co do wykluczenia to zależy co wykluczysz w każdym razie pliki wykluczone będą pozbawione ochrony i ich modyfikacja będzie na stałe.
Czy to może zagrażać infekcji tak i nie. w zależności co będzie wykluczone z pod ochrony jeśli wykluczsz np folder gdzie masz notatnik to nic złego sie nie stanie tylko zawartość notatnika ulegnie zmianie/uszkodzeniu.
Jeśli zaś np wykluczysz pełny folder steam i będzie to aplikacja zainfekowana która będzie uruchamiana to za każdym razem będzie ci infekować system podczas startu systemu lub włączenia tego steama któy będzie wyzwalał wirusa zaszytego w tle.

Sandboxie izoluje uruchomiony program od reszty folderów, aplikacji gdzie Shadow Defender nic nie izoluje.
Np jeśli złapiesz jakiegoś syfa to jego możliwości będą ograniczone w przypadku Shadow Defendera będzie wirus działał bezkarnie na całej powierzchni systemu / plików do puki nie zresetujesz komputer.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Sandboxie Plus (open source - dev. David Xanatos) - przez Quassar - 16.11.2020, 19:20Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości