Pomoc w doborze programu antywirusowego
#9
Sam antywirus to nigdy nie było dobre rozwiązanie tyko jakoś tak ludzie sobie w głowie wykreowali że to jest przeciwko wirusom i to wystarczy jak sama nazwa mówi Anty-wirus i nic więcej mi nie potrzeba.
Co oczywiście jest mylnym i złym postrzeżeniem.

@rogacz no troche dla mnie nie trafne spostrzeżenie ja bym to ujął inaczej.
Zwykle antywirus działa na zasadzie czarnej i białej listy, znane zaufane procesy dopuszcza z automaty, złe wyszukuje i kasuje "znane ZIDENTYFIKOWANE wirusy".. jak wirus będzie nie znany to będzie dopuszczony z automatu lub program zostawi tą decyzje do podjęcia użytkownikowi.
Tamte programy co ja poleciłem to nie działają na zasadzie białych i czarnych list tylko ograniczają/izolują jak i monitorują sektor z góry dla WSZYSTKIEGO w danej aplikacji dzięki czemu nie ma Zmiłuj się.

To jak porównywać imprezę do Woodstocku gdzie zawsze jest nie kontrolowany burdel gdzie każdy może sie wbić do Dyskoteki tylko dla VIPÓW gdzie wejdą tylko specjalni goście na specjalne zaproszenie tylko i wyłącznie za przyzwoleniem.

@crazyseaman7 Jak by ci Norton nie podszedł to zawsze możesz jeszcze zainstalować avire też trzymia bardzo godny poziom i puki co nikt nie smarował avire że sprzedaje dane,
a jak coś to avira daje ci możliwość manualnego pobierania aktualizacji więc możesz zablokować avire w zaporze i sobie samemu od czasu do czasu pobierać aktualizacje/baze sygantur
https://www.avira.com/en/support-vdf-update-info
https://www.youtube.com/watch?v=mKoGZDkmubo
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pomoc w doborze programu antywirusowego - przez Quassar - 12.12.2021, 09:19

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości