RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput
#55
ichito napisał(a):Jurku masz rację...HIPS w Outpoście jest HIPSem behawioralnym. A jeśli nie jest, to o Threat Fire już proponowałem. I jeszcze pytanie...o jakich to trudnych decyzjach podejmowanych przez użytkownika mówisz? Ponieważ nie ma programu do zabezpieczeń myślącego za nas, więc każdy będzie wymagał od nas jakiejś decyzji...czasem niezrozumiałej i trudnej do podjęcia.
"Wszelkie inne rozwiązania odpadają"...czyli co? Niepotrzebnie w ogóle ktoś poza Tobą pisał?


Nie miałem na uwadze Ichito Outposta, który posiada akurat bardzo czuły na najwyższym poziomie ochrony, klasyczny HIPS (Host Protection). Jego zaletą, podobnie jak zapory sieciowej,jest olbrzymia ilość automatycznych reguł, dla znanych aplikacji i podpisanych cyfrowo oraz mała ilość pytań na domyślnych ustawieniach.

Są programy zabezpieczające, stosunkowo skuteczne, które na domyślnych ustawieniach są całkowicie automatyczne np. ESET SS, NIS. Posiadają one behawioralne hipsy i automatyczne zapory sieciowe.
Z darmowych rozwiązań można wziąć pod uwagę Avasta 5, który posiada automatyczną ochronę proaktywną, z najbardziej chyba wygodnym w użyciu firewallem Outposta, ustawionym domyślnie, lub zaporą Windows. Można uwzględnić także inny darmowy AV bez ochrony proaktywnej w połączeniu z ThreatFire ustawionym domyślnie. Nie używałem zbyt długo ThreatFire ale wydaje mi się, że nie jest on skuteczny na poziomie trzecim a na wyższych poziomach blokuje znane i czyste aplikacje, tak więc jego zastosowanie jest wątpliwe.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput - przez Jurek - 01.02.2010, 10:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości