SpyShelter Free / Premium
(25.01.2017, 07:57)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oficjalny komunikat jest sprzed ponad 3 miesięcy, był u nas anons w wątku o SS FW Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeszcze do niedawna była promocja 50% na roczne licencje, żeby zachęcić do przejścia z wersji darmowej do pełnej komercyjnej.

Dlatego zaznaczyłem, że nie wiem kiedy się pojawiła komunikat a akurat w tamtym wątku nie na trafiłem na niego. Na to, jak coś zawsze można oczywiście tutaj wykasować mojego posta Smile
Odpowiedz
Witam mam pytanko chcąc wzmocnić ochronę systemu do pakietu Bitdefender Interent Security 2017 dołożyłem jeszcze Zamana AntiLogger i Shelter Anti-Keylogger free (i tu pierwsze pytanko czy opłaca sie inwestować w płatną wersje Premium tego programu) , najbardziej interesuje mnie to czy te zainstalowane programy do ochrony nie będą sie gryzły między sobą a przede wszystkim z Bitdefender na razie nie widze aby działo się coś niepokojącego tylko że nie jestem fachowcem w tej sprawie i proszę o poradę czy dobrze to wszystko połączyłem . Wspomnę żę do przeglądarki firefox doinstalowałem ublock , ghostery , natomiast pakiety do skanowania na żądanie to Malwarebytes , Hitman Pro i Adwcleaner. Jak myslicie czy będzię sie coś tu gryzło i czy wszystko do siebie pasuje bo nie mam pojęcia ?
Odpowiedz
Nie potrzeba ci tylu skanerów.... Zdecydowanie wystarczy AV + Zemana albo HMP ...
Jak tak bardzo chcesz sie zabezpieczyć to korzystaj z ShadowDefender albo VMware Workstation
Co do SpyShelter będzie kompatybilny w z Bitdefender opcjonalnie możesz dodać go do wykluczonych albo do certyfikowanych aplikacji, aby przypadkiem SS nie zablokował jakiejś akcji ze strony bitdefendera.
Zemana ma szyfrowanie klawiszy jak SS chodź SS według mnie lepiej wypada, musisz sprawdzić czy nie będzie zgrzytów z 2 szyfratorami naraz.

Wersja darmowa nie jest już rozwijana od dawna a zresztą jest dość mocno obkrojona względem wersji płatnej.
Osobiście sam polecam nabycie SpyShelter najlepiej lifetime Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Też polecę nabycie SpyShelter Premium. 
Zestaw Bitdefender IS 2017 + Zemana AntiLogger + SpyShelter Premium powinien działać bez zgrzytów. Sam taki miałem przez chwilę, ale nie wynikało to z rzeczywistego zapotrzebowania na taką pancerną ochronę, tylko z trafienia na bezpłatne promocje tych programów. Może występować zgrzyt w zakresie szyfrowania klawiszy między ZAL a SS Premium. Wtedy należy wyłączyć "Ochronę tożsamości" w ZAL (SS Premium jest pod tym względem lepszy) i będzie grało. Moim zdaniem najlepszym wyborem byłby tu Bitdefender + SS Premium.
Chociaż jakby napisał  ichito - sam SS Premium wystarczy. Smile 
Swoją jacabad wałkujesz ten temat już w drugim wątku. Właściwie każdy z tych programów wystarczyłby do samodzielnej ochrony, chociaż Bitdefender ma najmniejsze możliwości w zakresie ochrony przed szpiegowaniem.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
jest gdzieś promocja lub kluczyk na 3 miechy na firewall ?
Odpowiedz
Panowie dziękuje za odpowiedz była bardzo pomocna wykasowałem Zemana Ani-Logger i zostawiłem próbną wersje SpyShelter Premium jak sie spisze wykupie licencje. Jeśli mam Bitdefender Interent Security to nie opłaca sie kupować spyshelter firewall bo bym musiał zapore wyłączyć z Bitdefender . Mam tylko jedno pytanie bo nie wiem czy dobrze ustawiłem SpyShelter Premium ponieważ w ustawieniach musiałem zmienić na ( Lepszy tryb zgodności) ponieważ na trybie (Lepszy tryb ochrony ) w przeglądarce jak pisałem pokazywały sie inne znaki mimo wykluczenia w regułach przeglądarki , czy tak może być ? Drugie to wyłączyłem w ustawieniach ochrony funkcję (Bezpieczny internet ) ponieważ co chwile pokazywał mi sie dymek ustawienia hook (haka) dla procesu i wymieniał aplikacje , czy dobrze zrobiłem wyłączając ta fukcje ? Dzięki za podpowiedz bo nie jestem specjalistom w takich programach i dlatego pytam.
Odpowiedz
Co do "Lepszego trybu zgodności", to możesz go wyłączyć. Inne znaki w przeglądarce, to kwestia możliwego konfliktu między ZAL i SS Premium, o którym wcześniej wspominałem. Skoro odinstalowałeś ZAL, to po restarcie systemu nie powinny się pojawiać krzaczki w przeglądarkach. Z funkcji "Bezpieczny internet" nigdy nie korzystałem. Polecałbym na początku stosunkowo rzadko korzystać z "Trybu instalacji" - trzeba będzie trochę poczytać komunikatów i trochę poklikać. Mimo to było to dla mnie było pouczające, co która aplikacja próbuje robić i jakie procesy uruchamia.
Mi się niestety właśnie skończyła licencja na SS Premium i może teraz potestuję Arcabit IS.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Szkoda tylko ze program SpyShelter Premium nie ma funkcji przeskanowania systemu po zainstalowaniu czy nie ma już żadnych dziadostw w systemie tak jak Zemana Anti-Logger może kiedyś twórcy programu dodadzą tą funkcje ale tak jak na razie świetny programik , zeno06 nie lepiej tobie zainstalować pakiecik Bitdefender to naprawdę dobry antiwirus plus jeszcze coś dodatkowego? Mówisz że lepiej wyłączyć w SS premium (tryb instalacji) bo fakt częste wyskakujące komunikaty jak chce coś zrobić, tylko czy wtedy system nie będzie bardziej narażony pytam sie bo widze ze masz spore doświadczenie w tych programach ? Ale teraz widze że sam pakiet nawet rozbudowany internet security to mało jak na te czasy i trzeba coś jeszcze.
Odpowiedz
bo SS to nie antywirus tylko HIPS...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zapewniam cię, że koledzy tutaj mają większe doświadczenie. Smile Akurat trafiłeś na moją sobotę z lapkiem. Nie wiem, czy pakiet IS to mało. Wydaje mi się, że pakiety IS bazujące wyłącznie na sygnaturach, to obecnie za mało na dostateczną ochronę.  Wiele jednak pakietów jest już wyposażonych w moduły HIPS i/lub "white list". Wtedy taka ochrona jest zdecydowanie bardziej uniwersalna. W tym drugim aspekcie własnie świetnie spisuje się SS. Sam chętnie pozostałbym przez zestawie ZAL (właściwie dla wbudowanego w niego ZAM, gdyż moduł antikeylogger jest w nim kulawy) + SS Premium. Niemniej skoro skończyła mi się licencja na SS, a niedawno była promocja w niemieckim CHIP-ie na bezpłatną roczną licencję AVAST IS 2017, więc teraz nim się bawię. Był też konkurs na Arcabit IS w grudniu na stronie AVLAB. Udało mi się zostać nagrodzonym licencją, więc z pewnością zechcę pobawić się Arcabitem. Tym bardziej, że polski, sporo w nim nowości i ma do  dobre wyniki w testach w zakresie skuteczności (może to kwestia sprawnego marketingu). Warto wyrobić sobie własną opinię. Co do Bitdefendera mam o nim dobre zdanie, gdyż korzystałem prze 2 lata z pakietów Total 2015 i 2016. Trochę jednak mi się w związku z tym opatrzył, a poza tym równie dobrą ochronę zapewniają inne programy, które przy okazji zużywają nieco mniej RAM-u.
Wracając do Trybu instalacji w SS - kiedy go uruchomisz, to nie zobaczysz jakie kolejno procesy uruchamia dany program, gdyż wszystkie zostaną zbiorczo dopuszczone. Myślę, ze warto przyjrzeć się procesom uruchamianym przez programy, które są ci mało znane. Oczywiście przy aktualizacji programów, z których od lat korzystasz warto skorzystać z tego trybu. SS nie będzie miał skanowania całych dysków, gdyż program działa inaczej i nie bazuje na sygnaturach. Można przecież skorzystać ze skanerów na żądanie. Poza tym w SS możesz skanować pojedyncze pliki z virusscan.jotti.org., a w  Ustawieniach możesz sam skonfigurować dodatkowy zewnętrzny skaner plików (jotti jednak jest zupełnie wystarczający).
Mam nadzieję, że koledzy nie pogniewają się za wstawkę.Smile Jeśli chciałbyś znaleźć promo na AV możesz zaglądać tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Ja zawsze posługiwałem się co do wyboru pakietu ochronnego av-testem ne wiem czy to dobrze gdzie zawsze na czele stoi Bitdefender i Kaspersky , ale widze ze zagrożeń coraz więcej i dlatego chcę uzbroić trochę system w większą ochronę, nie wiem na jakie pakiety ochronne interent security lub total jeszcze zwracać uwagę które są godne polecenia.
Odpowiedz
(18.02.2017, 20:13)jacabad napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja zawsze posługiwałem się co do wyboru pakietu ochronnego av-testem ne wiem czy to dobrze gdzie zawsze na czele stoi Bitdefender i Kaspersky , ale widze ze zagrożeń coraz więcej i dlatego chcę uzbroić trochę system w większą ochronę, nie wiem na jakie pakiety ochronne interent security lub total jeszcze zwracać uwagę które są godne polecenia.

Można powiedzieć ze każdy będzie dobry, jeżeli użytkownik tez pomyśli co robi. Bo jak kliknie że tak to i nawet czołówka w wykrywalności mu nie pomoże.
Odpowiedz
Nie można jednak odmawiać Kasperskiemu i Bitdefenderowi, że to dwie najbardziej obecnie uznane marki na rynku AV. Rozwiązania Kasperski być może są nieco lepsze. Mnie jednak trochę odrzuca ich bliska współpraca z rosyjskimi służbami i nieco się obawiam, czy za jakiś czas, ktoś nie odkryje jakiś "kwiatków" w ich produktach. Zawsze jednak ostatecznym kryterium będzie skuteczność w ochronie przeciw różnym zagrożeniom. Testy są tu pomocne. Drugim kryterium - dobór pod stopień obeznania z tematem konkretnego użytkownika. Dla niektórych, którzy oczekują działania przez AV niejako w zastępstwie użytkownika tzn. podejmą za niego decyzję, co do wykrytego zagrożenia - pakiet będzie najlepszym rozwiązaniem. A na co zwracać jeszcze uwagę? Niektóre pakiety mają moduły Sanbox, ważne by były one szczelne. Warto wrzucić sobie w taki moduł przeglądarkę i dopiero wtedy śmigać w necie.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Co powiecie o SpyShelter Firewall czy posiada on lepszy i skuteczniejszy Firewall niż pakiety internet security bo też go biore pod uwagę by zainstalować zwykły antywirus plus SpyShelter Firewall tylko nie wiem czy to dobre rozwiązanie i czy sie opłaca to robić porównując skuteczność ?
Odpowiedz
Najskuteczniejszy był OA oraz Outpost Pro... Zapora w SpyShelter FW ma nieco mało funkcji i sporo powinni jeszcze dodać ale jak chodzi o podstawowe elementy blokowania i nadzorowania połączeń to na domowe użytkowanie jest dostatecznie wystarczający...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Mam pytanko czy jesli SS tworzy regułę to już nie kontroluje danego programy czy mimo utworzenia reguły dalej kontroluje zachowania ?
Odpowiedz
Jeśli dasz regułę pozwalającą na wszystkie aktywności dla danej aplikacji, to nie będzie monitorował. Chyba że zmieni się suma kontrolna, wtedy SS poprosi o zatwierdzenie reguły dla zmienionego pliku.

Jeśli dodasz program do wyjątków, to program kompletnie zostanie wyłączony z ochrony.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
TW powiedział właściwie wszystko, ale dodam tylko gwoli uzupełnienia - okno reguł zaawansowanych dla procesu pozwala od razu na ustalenie nie tylko generalnej reguły zezwolenia (albo zablokowania), ale też reguł szczegółowych zanim SS zapyta o to...niejako wyprzedzisz SS w działaniu. Możesz zostać też odpytany dodatkowo również wtedy, jeśli utworzysz listę plików/folderów chronionych - wtedy niezależnie od już ustanowionych reguł zostaniesz poinformowany o próbie dostępu/modyfikacji tych chronionych obiektów...piszę o tym, ponieważ to opcjonalna funkcja i nie musisz takich alertów otrzymać.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
'Your temporary key has expired'

Ha.

Na naszym forum wygrałem lifetime lic, po zmianach w czymś tam, sam nie wiem czym, musiałem skontaktować się z supportem celem konwersji lic o ile mnie pamięć nie myli, bo nigdy wcześniej nie aktywowałem mojej lic.

A tu wyskakuje mi taki monit.

Jakiś błąd czy jednak miałem lic na rok?
Odpowiedz
To napisz jeszcze raz do suportu..
Ja mam 2 licencje.. 1 kupiłem 2 wygrałem w konkursie ale na FB a nie na naszym forum i ona nadal mi działa Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości