SpyShelter Free / Premium
(17.05.2017, 13:49)neon napisał(a): Panowie czy możecie mi wytłumaczyć jak działa automatyczne czyszczenie reguł w SSFW ?
Wg pliku pomocy...na marginesie tu link do jego zaktualizowanej wersji (SS 10.9.1)...wygląda to tak
Cytat:Auto-clean rules
Rules which apply to old unexisting files will be removed from the Rules list if this
option is enabled.
natomiast czyszczenie w zakładce reguł
Cytat:Cleanup rules:
If, after adding a folder to the list, you happen to delete this folder from the hard
disk, this option gives you the possibility to clean all the rules that may still refer
to the erased folder because they are not needed anymore.
Szczerze powiedziawszy to chyba nigdzie nie znalazłem jakiegoś szerszego komentarza do tych opcji i raczej to były domysły użytkowników, ale z opisów wnioskuję, że
- automatyczne czyszczenie dotyczy reguł dla tworzonych tymczasowo plików czy uruchomionych procesów na potrzeby np. instalacji, aktualizacji jakiś aplikacji
- czyszczenie ręczne usuwa reguły plików, dla których już w systemie nie ma odniesienia w folderze np. po deinstalacji jakiegoś programu.
Pewnie można by to sprawdzić wyłączając tę opcje a potem sprawdzić czy są jakieś reguły, które powinny przy włączonej opcji same się wykasować z listy.
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
dzięki Wielki Ichito
Odpowiedz
Cytat:Panie Robercie,
Licencja została mi przyznana w 2010 roku, stąd link do forum jako dowód.
Dlaczego po konwersji została mi zameniona na 1roczną - to moje kolejne pytanie do Pana.

Cytat:Szanowny Panie Rafale,

Nastąpiła zmiana polityki wew odnośnie licencji.
Kluczy dożywotnich już nie generujemy ze względów bezpieczeństwa, a Pański również niedługo przestanie działać.
Niestety nie potrafię tego potwierdzić a link do forum nie jest żadnym dowodem, spróbuję się skontaktować z osobą, która pracowała wtedy żeby to wyjaśnić.
Do tego czasu proszę przesyłam klucz ważny na kolejny rok od dnia dzisiejszego:

Niby kulturalnie, niby jakaś rekompensata jest, ale... zupełny bezsens.
Odpowiedz
(17.05.2017, 14:42)ichito napisał(a):
(17.05.2017, 13:49)neon napisał(a): Panowie czy możecie mi wytłumaczyć jak działa automatyczne czyszczenie reguł w SSFW ?
Wg pliku pomocy...na marginesie tu link do jego zaktualizowanej wersji (SS 10.9.1)...wygląda to tak
Cytat:Auto-clean rules
Rules which apply to old unexisting files will be removed from the Rules list if this
option is enabled.
natomiast czyszczenie w zakładce reguł
Cytat:Cleanup rules:
If, after adding a folder to the list, you happen to delete this folder from the hard
disk, this option gives you the possibility to clean all the rules that may still refer
to the erased folder because they are not needed anymore.
Szczerze powiedziawszy to chyba nigdzie nie znalazłem jakiegoś szerszego komentarza do tych opcji i raczej to były domysły użytkowników, ale z opisów wnioskuję, że
- automatyczne czyszczenie dotyczy reguł dla tworzonych tymczasowo plików czy uruchomionych procesów na potrzeby np. instalacji, aktualizacji jakiś aplikacji
- czyszczenie ręczne usuwa reguły plików, dla których już w systemie nie ma odniesienia w folderze np. po deinstalacji jakiegoś programu.
Pewnie można by to sprawdzić wyłączając tę opcje a potem sprawdzić czy są jakieś reguły, które powinny przy włączonej opcji same się wykasować z listy.

Ichito, 
czy SSFW używa jakiegoś harmonogramu do usuwania starych zasad ? 
Jak jest po odinstalowaniu, czy kilka dnia czy tydzień ?
Odpowiedz
@Neon
Nie wiem...nigdy tego po prostu nie sprawdzałem Smile
"bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
https://technet.microsoft.com/library/cc722487.aspx
Odpowiedz
ok dzięki
dziś wyszła nowa aktualizacja Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości