Google Chrome
Wpiszę się pod sobą, chociaż po 3 latach. :-)

Jak wiadomo, Chrome przestał być wspierany na Windowsach 7.
Używam tylko Chrome, bo wydaje mi się najbardziej bezpieczny.
Każda strona jest w osobnym procesie, który jest izolowany.
Mam sporo zakładek i rozszerzeń. Jaką przeglądarkę wybrać,
żeby dało się możliwie wszystko wyeksportować z Chrome
(zakładki, ustawienia, rozszerzenia, i żeby te rozszerzenia działały)?
Ważne jest bezpieczeństwo przeglądarki - jestem sceptyczny co
do otwartych projektów, przy których każdy może grzebać. Smile

Jest np. coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


czyli możliwość instalacji rozszerzeń Chrome w Operze.
Ale importu z Chrome już zainstalowanych rozszerzeń z ich ustawieniami
nie widzę, niestety(?)
Odpowiedz
Z tego co pamiętam Opera została przejęta przez jakąś podejrzaną chińską firmę i chociażby z tego powodu wolałbym jej nie używać.
Odpowiedz
No właśnie, jest duża wrażliwość na zbieranie informacji przez Gugieła,
a jednocześnie jeszcze do niedawna niewiele się mówiło w tym kontekście o produkcie
KGB o nazwie Kaspersky czy chińskich kombajnach o podejrzanym pochodzeniu.
Antywirusy i inne programy mające praktycznie nieograniczony dostęp online
to genialny patent na szpiegostwo, zwłaszcza przemysłowe, ale oczywiście nie tylko.
Z pewnością pewna część malware była i jest wypuszczana przez producentów
tego typu oprogramowania po to. by uwiarygodnić jego istnienie i skuteczność
w zwalczaniu szkodników. Czy sytuacja jest symetryczna? To zależy,
czy wolałbyś mieszkać w Ohio lub Montanie czy w Jakucji? Smile
Odpowiedz
AV i tak z punktu praktycznego słabo sie zdaje bo zwykle jest to zabezpieczanie reszte ofiar po fakcie.
1)Ktoś musi zostać zainfekowany jako pierwsza ofiara.
No bo jak av ma napisać szczepionkę na nie istniejącego wirusa
Niby są antywirusy co mają tam jakiś agorytm co potrafi rozpoznać nowe zagrożenie ale to strachy na lachy
Gówno daje a jedynie tyko więcej false positive daje co jest o wiele gorsze bo znieczula usera i traci jego czujność na prawdziwe zagroszenie.

2)Ktoś musi w IT to wykryć i zgłosić to... i tutaj zaczyna się cyrk bo większość firm zataja infekcje i utratę danych osobowych by nie psuć opinii firmy.
Patrz na na Last Pass co trzyma wszystkie hasła w chmurze no keepass be bo mniej wygodny niż taki bitwarden czy Last Pass...
i potem takie cyrki że po 2 latach z trzeciego źródła dowiadujesz sie że jak by chciał haker to by mógł od 2 lat skorzystać z twojej bazy bo znał hasła.
Jedynie co cie ratuje w tej sytuacji to to że były miliony innych userów i na cześć z nich sie włamano a nie twoje ... taka gra w lotto.

3)Jeśli już jakiś wirus zostanie rozpoznany to po jakim czasie i ile zostało jeszcze nie rozpoznanych...
Do dziś można bez problemu znaleźć wirusa co ma 4-5 lat i dalej nie jest w większość baz danych antywirusa.
Kolejna sprawa każdy gra dla siebie więcej współpraca tak średnio bym powiedział.
A raczej nie da sie mieć wszystkich AV naraz zainstalowanych by mieć wszystkie bazy.
A te programy typ multi skanery nie mają takiej prawdziwie bazy wielu antywirusów bo często spotykam sie żę wirus jest wykrywany przez Avira a inny multiksaner co ma avire nie widzi tego wirusa.
No to jak korzysta z silnika aviry jak nie ma jej bazy na co to komu taki multi skaner.

Tak że efektywność to kolejna sprawa.

Dla mnie antywirusy już od dłuższego czasu kompletnie nie zdążają nad wirusami.

Są inne programy formy ochrony ale to troche jak z tymi starymi dziadami co sie nie dostowali do nowych technologi i rozwiązań..
Są ludzie co dalej tylko TVP ani telefon ani internet...
Podobnie jest z komputerami i oprogramowaniem .
Tylko antywirusy i nic więcej, żadne HIPSY Piaskownice, a kopia zapasowa... Łooo panie kupować drugi dysk tylko po to żeby mieć to samo... Na co to komu Craze

Przeglądarka na obece czasu to praktycznie jeden z najbardziej wrażliwych punktów jak chodzi o przepływ informacji i to w obie strony.
I faktycznie warto sie zastanowić co zrobić w kierunku aby była bardziej bezpieczna zaufana i w razie W jak ją dodatkowo zabezpieczyć jak jej domyślne funckje ochrony zawiodą.
A jeśli przeglądarka już sama na wstępie bez wirusów sprzedaje twoje dane to jest to przegrana sprawa już na starcie.
Obawiam się że robią to wszystkie przeglądarki tylko pewnie dla innych osobistości.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zaczynam się zastanawiać na upgadem Win 7 do Win 10,
podobno to jest dosyć automatyczne, i aplikacje / dane użytkownika zostają,
ale się boję że w praktyce coś się może skiepścić.
Odpowiedz
To zrób kopie zapasową systemu przed migracją i tyle.

Chrom akurat będzie ci normalnie działał nie wiem jak reszta aplikacji.
W10 już od 2 lat jak dla mnie jest używalny i moja mnoga ilość aplikacji nie boryka już sie z żadnymi usterkami.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Co polecasz - dobre, lekkie, niezawodne i bezpłatne do kopii Win 7?
Odpowiedz
Z tym to w obecnych czasach to sobie każdy soft radzi.
Jak chodzi o zrobienie zwykłej kopi zapasowej dysku do obrazu.

Macrium
Paragon
Acronis
Clonezilla

Tych softów jest na prawdę wiele.
Ja mam w firmie miałem paragona, a potem na macrium przeszedłem.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Kolejny sposób na śledzenie użytkownika przez Google i to we wszystkich przeglądarkach na silniku chrome,, nie dość ze sami szpiegują to jeszcze narażają nas na szpiegowanie przez inne witryny...



Cytat:Google Chrome and all other Chromium-based web browsers collect site engagement statistics. It measures how "engaged" a user is with a particular site. The score ranges from 0 to 100, with 100 being "super engaged" and 0 not at all.

The browser uses signals to compute the score. Signals may include clicking and scrolling, keypresses, media playback, or direct navigations.

All users of Chromium-based browsers can open the information for their browser profile. Just load chrome://site-engagement/ in the browser's address bar to look at the list.

Google notes that the data is not synced, which means that it is device and profile specific. Site engagement may be used by the browser, e.g., to prioritize tab discarding or allowing/blocking certain invasive features.

The information is copied whenever an Incognito session is opened in the browser, but no information is written back. This information is deleted when the browser is shut down according to the official documentation.

Pełny artykuł 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Google w formie tylko ludzie zapomnieli... pewnie podobnie sobie FB poczyna i inne mass media portale.. chociaż przeglądarka najgorzej bo ona zbiera wszystko ale to wszystko z telemetrii... przed nią jest jedynie tylko OS i Hardware telemetria.
A i tutaj windows pokazał nie raz jak sie sprawy mają... z naszą prywatnością.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości