Google Chrome
Eeee? Grin
Przeglądarka i BSOD? A przy czym to się zdarza?
Odpowiedz
Nie mam bladego pojęcia Smile
Odpowiedz
Mam lekki problem z Google Chrome. Od długiego już czasu filmy online klatkują. Przy wolnych scenach widać to najbardziej. Już powoli mam tego dość. Ostatnio instalowałem nowego Windowsa i dalej to samo. Zainstalowałem Flash player i Firefox, noi wydaje się trochę lepiej na tej przeglądarce (choć dalej przycina), ale jednak przyzwyczaiłem się do Chrome. Kiedyś w Chrome mogłem wybrać w pluginach który Flash player chcę używać (czy ten wbudowany czy zainstalowany osobno), ale teraz jest to niemożliwe. Biorę tez pod uwagę że mój netbook może być za słaby (hmm?): MSI U270.
Mam jeszcze w programach AMD Catalyst Control Center, jest tam kilka opcji, ale nie mam pojęcia co mógłbym ustawić i czy to wogóle to.
Sprawdzałem też Dxdiag i wydaje się wszystko wporządku.
Sterowniki najnowsze. System Win 7 Home Premium 64bit.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Te filmiki oglądasz na youtube? Jeśli tak to może spróbuj ustawić słabszą jakość obrazu
Odpowiedz
Na YT nie, tam za bardzo nic nie oglądam. Np. CDA czy inne serwisy oferujące możliwość oglądania online. Ale to nie to... domyślnie w tych serwisach jest ustawiona najniższa rozdzielczość.

e/
na YT też klatkuje.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
To cale chrom to jakaś masakra nie wiem co ludzie w tym widzą ale ok przejdźmy do konkretów...

W pliku mms.cfg dopisz polecenie

ProtectedMode=0

(Windows 32bit) C:\Windows\System32\Macromed\Flash
(Windows 64bit) C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash

Co prawda nie widze w wersji beta jakiś zmianach dotyczących chrome, a w wcześniej sporo tego był,
ale sprawdzić najnowszą bete i tak nie zaszkodzi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Dzięki @Quassar, jutro to wypróbuję.
Co do Sbie to jakoś niespecjalnie instaluje wersje Beta. W każdym razie bez Sbie też klatkuje.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Nic to jednak nie dało.
SSFW + Sbie
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Aż odpaliłem Chrome, żeby to sprawdzić. Kapitalne Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Rzecz jest zabawna, a z komentarzy wynika że przypadłość dotyczy Chrome i klonów na różnych systemach...ciekaw jestem, w jaki sposób można by wykorzystać ten błąd do obejścia wbudowanych zabezpieczeń Chrome...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ehh, już nie działa...
...
Odpowiedz
Potrzebuję zmienić User Agent na Googlebot, w Firefoxie jest Configuration Mania i nie ma problemu, a jak to zrobić w Chrome?.

Znalazłem: User- Agent Switcher  Smile
Odpowiedz
Witam mam pytanie czy używacie synchronizacji w Chrome ? jak można jej stosować, żeby w miarę bezpiecznie było ?
pozdrawiam
Odpowiedz
Używam i jestem zadowolony.
Aby było bezpieczniej wystarczy w ustawieniach wybrac inne hasło niż te z konta Google. Wtedy nawet dane u nich są zaszyfrowane. Pamiętaj jednak, że jak zapomnisz hasła do synchronizacji, to utracisz te dane.
Odpowiedz
czy masz włączone te hasło do synchronizacji ? czy nie jest to zbyt "wygórowane" i zwykłe hasło może wystarczy ?

czy jest sens ustawiać oszczędzanie danych w chrome jak w Android 7 w menu jest oszczędzanie danych ? jak to dobrze ustawić, żeby w miarę działało ?
Odpowiedz
(29.08.2016, 09:14)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy masz włączone te hasło do synchronizacji ? czy nie jest to zbyt "wygórowane" i zwykłe hasło może wystarczy ?

To nie jest nic wygórowanego. Ot, dodatkowe i to solidne zabezpieczenie. Na stronach Google można znaleźć informacje o tym, z jakimi negatywnymi stronami wiąże się używanie tego hasła - nie działa wtedy np. podpowiadanie w Google Now na podstawie tego co przeglądaliśmy, co sugeruje, że tak zaszyfrowane dane nie są w żaden sposób podglądane przez Google:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z drugiej strony, nie znamy algorytmu szyfrowania, nie wiemy jak jest tworzony klucz i czy firma nie zapisuje czegoś, co może w razie potrzeby posłużyć do uzyskania takich danych (np. na żądanie władz). Moim zdaniem warto to jednak mieć włączone. W szczególności, gdy korzysta się z wbudowanego w Chrome menadżera haseł - w razie ataku na nasze konto Google i udanego dostępu do niego, napastnik musiałby wciaż znać hasło do synchronizacji, aby uzyskać zapisane w tej bazie dane.

(29.08.2016, 09:14)neon napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

czy jest sens ustawiać oszczędzanie danych w chrome jak w Android 7 w menu jest oszczędzanie danych ? jak to dobrze ustawić, żeby w miarę działało ?

To są zupełnie inne opcje. Oszczędzanie w ustawieniach dotyczy działania i transmisji w tle. Np. masz jakąś aplikację, która w tle mocno wykorzystuje pakiet internetowy - w tym miejscu możesz jej to uniemożliwić. Oszczędzanie w Chrome to natomiast kompresja przeglądanych stron, coś podobnego do mechanizmu znanego z Opery (Mini, a w wersjach standardowych mechanizmu Opera Turbo). Z tego co widziałem, działa dobrze, choć obejmuje jedynie strony nieszyfrowane - u mnie dawało tak 40-50% redukcji względem oryginału + na słabych połączeniach jednak szybciej się nieco strony ładowały niż bez tego. Teraz nie wiem jak to wygląda, bo przy AdGuardzie wynik jest chyba przekłamany i wciąż pokazuje 0-1%.
Odpowiedz
dzięki wielkie Smile
mam pytanie jeszce jak można bo nie mogę dodać innej skrzynki do gmail. pokazuje mi problem z pop3 ? gdzie może być przyczyna. mam włączoną weryfikację dwuetapową wpisuje jak trzeba i dalej nic.
Odpowiedz
już się udało. problem z hasłem dodatkowym, trzeba było utworzyć nowe
Odpowiedz
Nadal najgorsza przeglądarka ever! Po odinstalowaniu musiałem szpiegującego updatera wywalać z systemu i innych przeglądarek przez FRST.
Tyle lat i nadal nie można tego normalnie odinstalować.
Odpowiedz
(02.09.2017, 15:24)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nadal najgorsza przeglądarka ever! Po odinstalowaniu musiałem szpiegującego updatera wywalać z systemu i innych przeglądarek przez FRST.
Tyle lat i nadal nie można tego normalnie odinstalować.

Grin . 
Od lat trzymam i od lat nie używam. A trzymam dla synchronizacji z zakładek z Androidem i żeby od czasu do czasu sprawdzić, co nowego. Nic mi tak nie zżera pamięci w lapku jak kilkanaście otwartych kart w Chrome (swoją drogą to niesamowite, że w Androidzie mogłem mieć otwartych ponad 150 kart w Chrome i mój LG G3 mógł normalnie pracować). 
Faktycznie chyba pora go w końcu odinstalować i ściągnąć wersję portable. Tylko co? - dokładna deinstalacja Chrome za pomocą Revo się nie uda?
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości