Google Chrome
Pewnie wywali pliki ale zostanie usługa, harmonogram zadań, wtyczki w firefoxie.
Odpowiedz
Ale przecież musi być jakiś sposób na całkowite usunięcie ?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

u mnie jest komunikat: " Zapewnia aktualizację Twojego oprogramowania Google. Jeśli to zadanie zostanie wyłączone lub zatrzymane, oprogramowanie Google nie będzie aktualizowane, co oznacza, że zauważone luki w zabezpieczeniach nie mogą być naprawiane, a funkcje mogą nie działać. To zadanie odinstalowuje się samoczynnie, gdy nie ma żadnego oprogramowania Google, które z niego korzysta."
Odpowiedz
We współpracy z Esetem Google zwiększa bezpieczeństwo Chrome - funkcja Cleanup
Cytat:Recently, we rolled out three changes to help Chrome for Windows users recover from unwanted software infections.
Hijacked settings detection
Extensions can help make Chrome more useful—like by customizing tab management. But some extensions may change your settings without you even realizing it. Now, when Chrome detects that user settings have been changed without your consent, it will offer to restore the modified settings. In the past month, this feature has helped millions of people recover from unwanted settings.
[Obrazek: reset-prompt-screenshot.width-1000.png]
You can also reset your profile settings at any time by visiting chrome://settings/resetProfileSettings.
A simpler Chrome Cleanup
Sometimes when you download software or other content, it might bundle unwanted software as part of the installation process without you knowing. That’s why on Chrome for Windows, the Chrome Cleanup feature alerts people when it detects unwanted software and offers a quick way to remove the software and return Chrome to its default settings. We’ve recently completed a full redesign of Chrome Cleanup. The new interface is simpler and makes it easier to see what software will be

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
[Obrazek: Prompt_dialog.width-1000.png]
A more powerful Cleanup engine
Under the hood, we upgraded the technology we use in Chrome Cleanup to detect and remove unwanted software. We worked with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to combine their detection engine with Chrome’s sandbox technology. We can now detect and remove more unwanted software than ever before, meaning more people can benefit from Chrome Cleanup. Note this new sandboxed engine is not a general-purpose antivirus—it only removes software that doesn’t comply with our

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
żr:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Może będzie bezpieczna przeglądarka, ale jednak kobyła...
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Ponieważ dodatek silnika Eseta wprowadził nieco zamieszania i wątpliwości, czy to zastąpi komponenty AV/IS tej firmy...a w domyśle pewnie innej, której zabezpieczenia są w systemie...zacytuję info z forum Eseta (pogrubienie moje)

Cytat:That's not necessary.  Chrome Cleanup will not prevent anything from installation on user machine, as we don't include any system monitoring components in Chrome. Instead, the system will be scanned once a week and in case any of specific PUA families that violate Google policies are detected, they will be removed. However, this logic is on Google side and they can change it any time.

The technology included in Chrome Cleanup is based on signature matching, emulation and unpacking of protected files. LiveGrid is not used and no data is submitted to ESET whatsoever.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wygląda więc na to, że mechanizm sygnaturowy, który będzie skanował system raz w tygodniu w poszukiwaniu określonego szkodliwego oprogramowania wchodzącego w konflikt z polityką/oprogramowaniem Google.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Przy restrykcyjnych ustawieniach (np. blokowanie Flasha), jak bezpieczna jest przeglądarka Chrome?
Wiem, że pytanie jest ogólne, ale interesuje mnie, na ile powinien
ją kontrolować jakiś program zabezpieczający.
Odpowiedz
Patrząc na np. jej piaskownicę to powiedziałbym, że trudno znaleźć bezpieczniejszą niż coś opartego na Chromium. Jasne, ma luki, ale i tak wypada lepiej niż inne
Odpowiedz
(29.01.2020, 23:17)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przy restrykcyjnych ustawieniach (np. blokowanie Flasha), jak bezpieczna jest przeglądarka Chrome?
Wiem, że pytanie jest ogólne, ale interesuje mnie, na ile powinien
ją kontrolować jakiś program zabezpieczający.
Jest bezpieczna dzięki piaskownicy, szczególnie na systemach Windows >= 8, gdyż można tam użyć (i Chrome używa) "Win32k lockdown mitigation" co blokuje dostęp do syscali z win32k.sys. Oczywiście na Gnu/Linuksie sandbox Chromium jest równie dobry, jeśli nie lepszy. Aktualizuj system, przeglądarkę i powinno być ok.
Odpowiedz
Dzięki. Smile Po latach maksymalistycznej ochrony na Windows XP,
gdy od czasu do czasu laptop przestawał działać z powodu obciążenia
programami zabezpieczającymi, a system co najmniej dwa razy się
poważnie wysypał z ich powodu (w ciągu ok. 10 lat), i po wielkiej liczbie
eksperymentów z licznymi tego typu programami, teraz stawiam na minimalizm. Smile
Odpowiedz
A jakie macie dodatki do Chrome? Postanowiłem zainstalować Ghostery,
Bitdefender TrafficLight, uBlock, Referer Control i ew. Malwarebytes.
W FF miałem multum dodatków, raczej to per saldo utrudniało korzystanie z netu.
Na Chrome przez ostatnie 4 tygodnie nie używałem w ogóle dodatków,
nie było tak tragicznie z reklamami, i jednak zauważalnie szybciej niż z tymi,
które zainstalowałem...

Może coś jeszcze polecicie?
Odpowiedz
Ghostery sprzedaje dane....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Poważnie? To pewne, czy plotka?
Ja boję się np. AdGuarda...
Odpowiedz
Tak, ale ja mam Ghostery na niektórych profilach Firefoksa. Przejęła ich inna firma, przeszli na open-source, mieli zmienić swoje zachowanie.
Na pewno bym nie ufał Bitdefender TrafficLight, bo po tym jak wywalono dodatki Avasta z platformy dodatków Mozilli gdzieś znalazłem analizę właśnie tego dodatku i wysyłał każdy adres URL... Nie tylko domenę, ale cały url, ze wszystkimi parametrami itp. Osobiście już wolę zmienić DNS na Quad9 albo Cisco, bo wtedy oni dostają domenę, a nie cały URL ze wszystkimi parametrami.
Odpowiedz
Tzn. Avast wysyłał, tak? Właściwie każdy dodatek jest potencjalnie podejrzany.
Przydałby się dodatek, który by analizował inne dodatki pod tym względem
(o ile to w ogóle możliwe). Smile
Odpowiedz
Ja z blokerów/zabezpieczających nie mam żadnego dodatku. Obecnie testuję Adguard VPN, ale jego odpalam tylko jak chcę.
Do blokowania / filtrowania wolę Adguarda desktopowego + opcjonalnie zmiana DNS na takie, które część rzeczy odsiać (Quad9, Adguard itp.).
Zaleta taka, że mam filtr na wszystkie używane przeglądarki, zamiast tylko w jednej. Dodatkowo userscriptem w Adguardzie zablokowałem autoplay filmów na wszystkich stronach.
Odpowiedz
(31.01.2020, 12:01)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tzn. Avast wysyłał, tak?  Właściwie każdy dodatek jest potencjalnie podejrzany.
Przydałby się dodatek, który by analizował inne dodatki pod tym względem
(o ile to w ogóle możliwe).    Smile
Bitdefender TrafficLight też wysyła.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Avast ma jazde bo 2 dni temu wyszło na jaw że też sprzedaje dane Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z drugiej strony avast zawsze był darmowy i jak chodzi o wersje płąten to raczej hajsu nie trzepali bo każdy kto by wydał kasę wolał by za te same pieniądze kupić lepszy produkt m.in Eset czy też Kasperskiego.. więc to że sprzedawali dane nie było zaskoczeniem dla mnie jedynie że to wyszło na jaw dopiero teraz.

Co do dodatków do Chrome:
To ja używam uMatrix, Adguard ale systemowy.. Decentraleyes, Cookie AutoDelete oraz Authy jako weryfikacje 2fa i to wszystko w Sandboxie

Jak chodzi o bezpieczeństwo związane z przeglądarkami i nie tylko to polecam strone:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim. Info o Bitdefender TL i Avaście całkiem świeże.
Bitdefender zatem wyleciał, a wpadło kilka nowych. Do rekordu z FF jeszcze
daleko (na szczęście). W sumie na FF przetestowałem dodatki w liczbie rzędu 100. Smile
Odpowiedz
Pewnie to znacie, ale podaję: tu jest strona która otwarta zapobiega zamknięciu
Chrome bez potwierdzenie (np. przez pomyłkę):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Niestety takiej opcji nie ma wbudowanej. Poza tym, jak się otwiera ostatnio zamkniętą
stronę Historia -> Ostatnio zamknięte, to okno powinno się otwierać w poprzednim
miejscu i ze swoją historią (możliwością przewinięcia wstecz), a tak nie jest.
Odpowiedz
Problemy 3-go świata Grin
Naszczacie używam vivaldi taki fork chroma, ale najbardziej funkcyjny ze wszystkich przeglądarek, przynajmniej dla mnie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
A czyj to produkt? Open source? Jednak Gugieł mimo wszystkich
zastrzeżeń jakoś stara się nadążać za swoimi lukami, no bo ma na to
kasę i sporo personelu.

Doczytałem - produkt zbiorowy, fajna strona domowa.
Funkcję potwierdzenia zamknięcia pewnie mają wszystkie
przeglądarki oprócz Chrome (chyba kiedyś też ją miał).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości