Google Chrome
#41
Ja tam zauważam różnicę.Najwolniej wczytuje na FF i IE9, najszybciej na Operze, trochę wolniej na Chrome.Ogólnie żółwiem w wczytywaniu stron to u mnie FF 4.
Odpowiedz
#42
u mnie chyba forum najszybciej działa właśnie na ie9 przynajmniej takie mam wrażenie
Odpowiedz
#43
andrzej76 napisał(a):W autostarcie możesz to wyłączyć, a w harmonogramie zadań usunąć,mnie tam pasuje, jest szybki, wygodny, prosty, i dużo dadatków.

Wiem. Już dawno to wywaliłem, tylko wolę, aby sama przeglądarka zapytała się chociaż, a nie samowolka jakaś. Do tego w regulaminie są wpisy o wysyłaniu ID i o "minach" szpiegujących w programie. Podsumowanie - on wszystko wysyła do Google.
Odpowiedz
#44
No widzisz, u każdego inaczej,a przede wszystkim to zależy od prędkości neta i sprzętu, jaki posiadamy,bo na PC u córki to FF najszybciej wczytuje strony.
Odpowiedz
#45
andrzej76 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sprawdź swoją i zobacz, najlepiej porównaj Operę, FF,IE9 i Chrome.Ja wiem że jest szybka bo to sprawdziłem i nie czytam tych bzdurnych napisów.Tylko tak się dowiesz, bo reklama za Ciebie tego nie sprawdzi.

Andrzej ,ale tylko w tym teście Chrome i Opera góruje.
W pozostałych , a jest ich trochę, najszybszy jest FF i IE
Odpowiedz
#46
Flash999 napisał(a):Wiem. Już dawno to wywaliłem, tylko wolę, aby sama przeglądarka zapytała się chociaż, a nie samowolka jakaś. Do tego w regulaminie są wpisy o wysyłaniu ID i o "minach" szpiegujących w programie. Podsumowanie - on wszystko wysyła do Google.


po to właśnie instaluje się w danych aplikacji żeby każdy użytkownik komputera musiał zainstalować wersje dla siebie wtedy google jest w stanie zidentyfikować poszczególnych użytkowników komputeraGrin
Odpowiedz
#47
Ja je porównuje na swoim lapie i widzę u siebie, że Opera- nr.1, Chrome - nr.2, IE9 i FF - nr.3 , tak to u mnie wygląda, z testu peacekeepera wynika mi identycznie, najwiecej pkt. ma Opera, poźniej Chrome, IE9 i FF.Znam też różne testy, sun spider i tym podobne, podałem tylko przykład peacekeepera.

Mam 10Mb/1.2 Mb sieć i tak to u mnie wygląda.
Odpowiedz
#48
''''Pod koniec ubiegłego tygodnia koncern Google po raz kolejny zaktualizował przeglądarkę Chrome. Z programu usunięto sześć poważnych błędów w zabezpieczeniach, a dodatkowo zaktualizowano czarną listę certyfikatów SSL (ma to związek z ujawnioną w ubiegłym tygodniu kradzieżą certyfikatów z firmy Comodo). ''''
więcej na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#49
Finalna 12nastka już jest...
Odpowiedz
#50
eee... ostatnio byłem zainteresowany chrome ale jest on lekko mówiąc "niepewny" więc pozostałem przy operce choć zauważyłem że IE9 jest dość fajną przeglądarkąTongue
Odpowiedz
#51
slawsi5 napisał(a):eee... ostatnio byłem zainteresowany chrome ale jest on lekko mówiąc "niepewny" więc pozostałem przy operce choć zauważyłem że IE9 jest dość fajną przeglądarkąTongue

Co masz na myśli pisząc "niepewny"?
Odpowiedz
#52
Może i ja dodam swoje "3 grosze"..."niepewny" to chyba dobre określenie, bo choć Chrome jest ponoć szybki i stabilny, to za dużo rzeczy i to w różne miejsca włada do systemu. Najgorsze w tym jest, że nie ma za bardzo nad tym kontroli, a późniejsze poszukiwanie "haczyków" doinstalowanych z przeglądarką wcale mi nie pasuje, tym bardzie, że powszechnie wiadomo o różnych cudeńkach, którymi Google i jego produkty inwigilują użytkownika. Poza tym nie pasuje mi jeszcze jedno w Chrome...i w wielu innych przeglądarkach też...nie znalazłem w nim możliwości przełączania się na rodzaj sieci. Chodzi mi o to, bym mógł z poziomu przeglądarki wybierać między połączeniem przez proxy (kiedy np. jestem podłączony do neta przez sieć firmową) a połączeniem bezpośrednim (Blueconect czy wi-fi)...jedyne przeglądarki, gdzie coś takiego znajduję to Firefox i chyba Avant Browser...dlatego mam właśnie Firefoxa Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#53
ichito napisał(a):Poza tym nie pasuje mi jeszcze jedno w Chrome...i w wielu innych przeglądarkach też...nie znalazłem w nim możliwości przełączania się na rodzaj sieci. Chodzi mi o to, bym mógł z poziomu przeglądarki wybierać między połączeniem przez proxy (kiedy np. jestem podłączony do neta przez sieć firmową) a połączeniem bezpośrednim (Blueconect czy wi-fi)


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A co do pozostałej części Twojego posta: "jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki" Grin
Ja nie mam aż takiego fioła na punkcie prywatności, bo i czemu? Przestępcą nie jestem, piratów nie używam, więc co mam do ukrycia?
Najlepsze jest to, że znak kilka osób, które się bunkrują jak mogą (chodzi mi o ochronę prywatności) a szastają fotkami swojej rodziny na fotce, fejsie, nk itd. Gdzie tu sens?
Używam też Gmaila, Picasy i mam smartfona z Androidem, ale jakoś moja prywatność na tym nie ucierpiała Wink
Odpowiedz
#54
to ustawienia globalne dla całego systemu z tego co widzę chrome nie obsługuje "zwykłego" proxy
Odpowiedz
#55
To może

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

załatwi sprawę?
Odpowiedz
#56
w operze wygląda to tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#57
@Kotstam
Pisałem tak "Chodzi mi o to, bym mógł z poziomu przeglądarki..."i Zord słusznie zauważył, że podajesz ustawienia "opcji internetowych", a nie o to mi chodziło. W Operze też widzę tylko na screenie opcje samego proxy, a mnie chodzi o coś takiego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dlaczego tak?...bo laptoka mam raz w sieci firmowej, raz w domu, raz na służbowym wyjeździe gdzieś w Polsce, albo biorę go gdzieś ze sobą prywatnie...sieci są różne, różnej jakości i chcę mieć po prostu możliwość łączenia się tak, jak jest najbezpieczniej i najszybciej...i niekoniecznie przez serwer mojej firmy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#58
A spróbuj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dla Google Chrome - ten dodatek powinien Ci pomóc.
Odpowiedz
#59
Wersja 12 nie była zła, ale ze wszystkich jakie miałem zainstalowane Chrome 13.0.782.13 ma najwięcej punktów w teście Peacekeeper
Odpowiedz
#60
jakie fajne dodatki sa go chrome na ubuntu?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości