AVG Internet Security
Flash, jak z tym uruchamianiem systemu? Bo widzę, że masz Soluto.

Dodano: 08 wrz 2012, 10:59

Windows XP VirtualBox SP3
Czas uruchamiania systemu:
Bez antywirusa: 20 sekund
Z AVG IS 2013: 33 Sekundy

13 sekund więcej. Jest lepiej, ale to nie jest wzorowy wynik.
Odpowiedz
Przesadzacie z tym uruchamianiem... Komputer się uruchamia raz a potem leci na hibernacji jak jest potrzeba Smile
Ważne, żeby nie spowalniał podczas pracy.
Odpowiedz
KaMiL napisał(a):Przesadzacie z tym uruchamianiem... Komputer się uruchamia raz a potem leci na hibernacji jak jest potrzeba Smile
Ważne, żeby nie spowalniał podczas pracy.

Prawda, a do przyspieszania uruchamiania systemu są dyski SSD Grin
...
Odpowiedz
Na przykład avast! Internet Security 7, do dwudziestu sekund dodaje tylko 6 od siebie. Webroot dodaje tylko sekundę.
F-Secure TP, potrafi dodać aż 20 sekund do rozruchu.
Odpowiedz
Mi pierwsze uruchomienie komputera zajmuje dłużej ze względu na sprawdzanie aktualizacji programu i jego bazy wirusów...
Później jest już spoko, nie narzekam... i nawet bratu nie zamula podczas gry także jest dobrze Wink

Można powiedzieć że nie odczuwam go na laptopie podczas codziennej pracy Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
@PascalHP
Screen dopiero dzisiaj, bo chciałem, aby po reinstalacji trochę pochodził.
Przed instalacją AVG:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po instalacji, aktualizacji, pełnym skanie i kilku uruchomieniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Według Soluto AVG zabiera 29 sekund, jednak system startuje o 8 sekund dłużej.
Ustawienia domyślne.

Podczas pracy nie odczuwam go, i to jest dla mnie ważne.
Odpowiedz
Licka do AVG 2012 będzie działać z AVG 2013?
Odpowiedz
Snajpi napisał(a):Licka do AVG 2012 będzie działać z AVG 2013?

Będzie. Sam jestem w takiej sytuacji i działa.
Odpowiedz
Jeszcze mam pytanko. LinkScanner działa z Google Chrome?
Odpowiedz
Snajpi, zawsze działał. Nawet jak nie był kompatybilny z jakąś przeglądarką to najważniejszy składnik LinkScanner działał należycie.
Odpowiedz
Dzięki!
Odpowiedz
AVG chyba się nie lubi z Kingsoftem...

Pobierałem paczuszkę i Kingsoft chciał chyba ją sprawdzić ale AVG na to mu odpowiedział :

Koń Trojański Cryptic.BHU

c:\program files (x86)\kingsoft\kingsoft antivirus\security\kxescan\kse_temp\ ... <- i tutaj 10 różnych wartości liczbowych.
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
Jeśli usunie , wejdż w kwarantannę i zgłoś za jej pomocą false positive, podając w formularzu swego maila. Powinni szybko odpisać.
Odpowiedz
Narazie Kingsoft Działa, jak uśnie po ponownym uruchomieniu to znaczy że AVG go nie lubi Wink

[Edit]: Kingsoft po ponownym uruchomieniu żyje i wszystkie moduły działają prawidłowo Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
AVG wykrywa kwarantannę Kingsofta (lub cache). Rozwiązaniem jest dodanie do wykluczeń.
Odpowiedz
Nadaje się on do komputera przeznaczonego do grania?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
O ile mi wiadomo ma tryb game mode, to pewnie się nadaje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
AVG porzuciło informacje na temat uruchomionych procesów w systemie?

Dodano: 08 wrz 2012, 23:21

Nie uchwyciłem tego wspaniałego momentu zrzutem ekranu, ale po długim uruchomieniu AVG wysunął powiadomienie: "Czy zauważyłeś, że po instalacji oprogramowania AVG twój komputer uruchamia się 115% szybciej?". Nadaje się to do działu humor...
Odpowiedz
Nieźli jajcarze w AVG są.Lol
Odpowiedz
Flash999 napisał(a):AVG wykrywa kwarantannę Kingsofta (lub cache). Rozwiązaniem jest dodanie do wykluczeń.


Mi AVG zareagował wtedy jak pobierałem plik... a jak wiadomo Kingsoft skanuje pliki przy pobieraniu.. i coś tam AVG musiało się nie spodobać.. nie wiem co - może Kingsoft wykrył zagrożenie i chciał dodać je do kwarantanny a AVG mu nie pozwolił - nie wiem... skanowałem później tą paczkę Kingsoftem i czysto... (AVG również nic nie wykryło)

Na dodatek żeby się upewnić czy niema jako takich dużych konfliktów pomiędzy AVG a Kingsoft... Pobrałem zagrożenie które wykrywa Kingsofti...

Kingsoft wykrył trojana, dodał do kwarantanny bez żadnych konfliktów z AVG...

Przy pobieraniu czystych plików to samo... Kingsoft skanuje pliki i AVG siedzi cicho... tzn. jak na razie tylko RAZ był ten problem że AVG wykrył trojana w lokalizacji Kingsofta...

Wnioskując : ..mi się wydaje że to był pojedynczy problem i jak na razie niema sensu dodawać Kingsofta do wykluczeń.. no chyba że dojdzie do tego że AVG w końcu kiedyś uśpi Kingsofta ale jak na razie nic na to nie wskazuje bo wszystkie moduły Kingsoft działają prawidłowo Wink

Ps. Jak będzie jakiś grubszy konflikt pomiędzy AVG a Kingsoft to na pewno napiszę o tym tutaj na forum Wink


PascalHP napisał(a):"Czy zauważyłeś, że po instalacji oprogramowania AVG twój komputer uruchamia się 115% szybciej?"


Dobrze że ja mam wyłączone powiadomienia Lol
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości