AVG Internet Security
PascalHP napisał(a):Nie uchwyciłem tego wspaniałego momentu zrzutem ekranu, ale po długim uruchomieniu AVG wysunął powiadomienie: "Czy zauważyłeś, że po instalacji oprogramowania AVG twój komputer uruchamia się 115% szybciej?". Nadaje się to do działu humor...

O to chodzi?Lol

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Flash999 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Rozwalił mnie ten obrazek dosłownie, aż nie mogę się doczekać jak wrócę do domu i zobaczę go na domowym kompieLol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Podobno dzięki wersji 2014 komputer będzie się włączał zanim naciśniemy przycisk "Power" Cool
A na serio, to z wszystkich pakietów jakie było mi dane testować, to właśnie AVG najbardziej opóźniał start systemu, zaraz za nim był F-Secure.
Fakt, że po starcie AVG nie czuć wcale.
Odpowiedz
F-Secure też nie czuć po starcie, podobnie jak AVG. Ale oba te programy nie zagoszczą u mnie właśnie przez fakt uruchamiania systemu, to jest totalna porażka... Rozumiem spowalniać 6 sekund, ale np. 30 czy 40?!
Odpowiedz
Ale trzynastka uruchamia się szybciej od dwunastkiSmile I informacja Centrum Zabezpieczeń, że Avg jest nieaktywny trwa krócej. Także jakiś postęp mimo wszystko jest.
Ale ten baner to chyba dla poprawy humoru.
Odpowiedz
U mnie F-Secure wydłuża start systemu o 5 sekund, dokładnie tyle ile NIS .
Odpowiedz
2013?
Odpowiedz
PascalHP napisał(a):2013?

Ostatnia wersja jaka gościła to TP , i była naprawdę szybka i nieodczuwalna w starcie systemu.
Odpowiedz
Czy w AVG IS 2013 podczas wykrycia zagrożenia, gdy wyskoczy okno informacyjne jest możliwość ignorowania danego pliku i jednocześnie dodania go do wykluczeń? bo obecnie korzystam z wersji 2013 i nie mam takiej opcji a kojarzy mi się (być może pomyliło mi się z innym softem), że w AVG IS 2012 była taka możliwość.
Odpowiedz
facecik napisał(a):#82
5 min temu

Właśnie sprawdziłem, 2013-stka wydłuża start systemu o 8 sekund na VB, więc jest przyzwoicie, widocznie coś w końcu z tym zrobili. W takim razie czekamy na wsparcie Windows 8.

Sprawdziłem również Technology Preview i tutaj także poprawił się wynik, bo zajęło mu 9 sekund więcej.
Odpowiedz
PascalHP napisał(a):
facecik napisał(a):#82
5 min temu

Właśnie sprawdziłem, 2013-stka wydłuża start systemu o 8 sekund na VB, więc jest przyzwoicie, widocznie coś w końcu z tym zrobili. W takim razie czekamy na wsparcie Windows 8.


Po kilku restartach będzie nieodczuwalna na starcie
Odpowiedz
A tam, AVG u mnie wcale nie wydłużał aż tak startu, poza tym nawet nie patrzyłem na cyferki, ale na subiektywne odczucia... Bo to jest chyba najważniejsze.
Odpowiedz
..u mnie na laptopie działa ładnie - nie czuć wielkiej różnicy przy starcie systemu, tylko jak patrzę na wyniki wykrywania Malware z forum to mam ochotę zmienić na coś lepszego Wink

np. Emsisoft Anti-Malware Full + Malwarebytes Anti-Malware Pro + Kingsoft Cloud Antivirus 2012 + Hitman Pro On Demand Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
OPEN napisał(a):tylko jak patrzę na wyniki wykrywania Malware z forum to mam ochotę zmienić na coś lepszego Wink


Hmm. Przyjrzyj się dokładniej.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
OPEN napisał(a):[...] tylko jak patrzę na wyniki wykrywania Malware z forum to mam ochotę zmienić na coś lepszego Wink

Te wyniki nie są miarodajne, AVG pokazuje pazur jak zaczniesz uruchamiać malware (Identity Protection), wtedy skuteczność może o wiele podskoczyć (takie coś ma też F-Secure).
Pomijam już fakt, że w paczkach mogą być nieszkodliwe pliki, lub takie, które producent uważa za mało szkodliwe, więc nie trafią do baz.
Odpowiedz
Flash999 napisał(a):
OPEN napisał(a):[...] tylko jak patrzę na wyniki wykrywania Malware z forum to mam ochotę zmienić na coś lepszego Wink

Te wyniki nie są miarodajne, AVG pokazuje pazur jak zaczniesz uruchamiać malware (Identity Protection), wtedy skuteczność może o wiele podskoczyć (takie coś ma też F-Secure).
Pomijam już fakt, że w paczkach mogą być nieszkodliwe pliki, lub takie, które producent uważa za mało szkodliwe, więc nie trafią do baz.


Dokładnie tak. Ja od dłuższego czasy badam skuteczność skanera AVG w wersji 2012 i teraz 2013 i na miarodajnych paczkach, to AVG ma nawet powyżej 90 %.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
No bo ja porównuje tak jak widzę Wink


AVG IS 2013:
Najsłabszy wynik : 168/323 = 52,01%
Średni wynik : 19/24 = 79,20%
Najlepszy wynik : 45/47 = 95,74%

a porównując z Emsisoftem (którego bym zmienił zamiast AVG) to ten wynik mówi sam za siebie :
252/323 = 78,01%
23/24 = 95,83%
46/47 = 97,87%

..tylko czekam na finalna wersje Emsisofta Wink

No ale skoro tak mówicie że AVG "lepszy" to już sam nie wiem - bo mi on w sumie nie przeszkadza... tyle te jego wyniki właśnie , może jestem za bardzo wybredny Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
Widzę jak porównujesz. Tylko to są testy detekcji . Prawdziwa skuteczność objawia się po uruchomienu pliku.

Nie powiedziałem, że AVG jest lepszy - masz wybór, korzystaj z czego chcesz. Ja już wybrałem.
Odpowiedz
..a w sumie przekonaliście mnie, niech jest dopókinie robi problemów Grin
Mam go od 7 września i już parę razy reagował także coś tam chroni Craze
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
Cytat: do puki

dopóki Smile

Cytat: Mam go od 7 września i już parę razy reagował także coś tam chroniraz już nawet wykrył jakiś tam Exploit

No właśnie, skuteczność podczas normalnego użytku jest bardzo dobra.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości