Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący
#46
SpyShelter i Privatefirewall to dwie różne kategorie programów - ich zadanie jest inne i chronią tym samym przed czym innym. Jeden nie zastąpi drugiego...z małym wyjątkiem. SS może poniekąd zastąpić bloker behawioralny z zapory (DSA), ale nie jest zaporą i nie kontroluje ruchu sieciowego.
Czy będzie po polsku...nie wiem. Pisałem do producenta - zobaczymy, co odpowiedzą. Odnośnie alertów DSA...właściwie każdy HIPS/bloker/monitor pokazuje alert z możliwością rozwinięcia szczegółów - czasem wystarczy tylko podstawowa informacja, żeby podjąć decyzję (bez konieczności wgłębiania się, który plik systemowy chce zmodyfikować i jak, jaki klucz rejestru stworzyć lub zmienić, itp.).
Odnośnie ID Vault - przy instalacji zapory dostajemy pytanie, czy chcemy ten program instalować - to samodzielny program również, który chroni nasze hasła podczas logowania się np. do banku, na poczcie czy w grze sieciowej. Jeśli na komputerze jest np. SpyShelter czy Zemana, a do tego cos w stylu keyScramblera, to jest to chyba dodatek zbędny...wg mnie przynajmniej Smile W każdym razie zainstalowanie go i nie skonfigurowanie na początku - automatycznie pokazuje swoje okno przy starcie systemu - to komunikaty stają się męczące. U mnie w każdym razie został odinstalowany...potem już był przy instalacji pomijany.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący - przez Konto usunięte - 16.11.2010, 12:01
Re: Dobry pakiet zabezpieczający, na stary komputer. Nie mulący - przez ichito - 22.11.2010, 06:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości