jaką drukarkę polecacie?
#21
Czytam i czytam i...

rozmyślam nad Brother DCP-7060D lub DCP-7057E lub DCP-7055 Wco sądzicie?

Brother DCP-7055W + dodatkowy toner znalazłem za 549zł - brać czy nie brać oto jest pytanie Smile
Odpowiedz
#22
Ja właśnie mam Brothera DCP j315 W i jestem bardzo zadowolona więc jak najbardziej polecam SmileSmile
Na zamiennikach działa normalnie, więc jest bardzo tania w eksploatacji. Ja akurat używam zamienników Magiccolor, więc kupuję przez Internet, ale też mogę je polecić bo drukuję nimi cały czas. Nie było z nimi problemu, drukarka tez nie protestuje, adodatkowo ich zamienniki są tanie i dobrej jakości Smile
Odpowiedz
#23
I kupiłem zestaw/ zapas na kilka miesięcy albo i dłużej. Dulin , z polecanego źródła, nie najtańszy dostępny na algro.

Tylko czy ja to dobrze założyłem...?

Wg instrukcji - wyłączyłem, wyjąłem zużyty czarny.
Otworzyłem woreczek z zamiennikiem - tu mała folijka z napisem PULL - oderwałem.
Zauważyłem, że zużyty ma otwór, którego nowy nie posiada - nałożona folijka, ale pomyśłałem że zostanie rozerwana wraz z pierwszym włożeniem i chyba tak się stało.

Akurat miałem do druku element graficzny - przy ustawieniu ''szybki'' wyszło zamazane, tekst dziurawy - braki tekstu.
Pomyślałem, że wykonam czyszczenie, szybko znalazłem w menu - wybrałem BLACK.

Zmieniłem z szybko na prawie najlepszą jakość - wydrukowała, ale na grafice zostawiła poświatę jasnych pasków.
Zamienniki z reguły można założyć są gorszej jakości niż oryginał.
Czy czegoś nie spipczyłem?
Czy muszę dać czas na ''dotarcie'' głowicy i kilka druków czy muszę przyzwyczaić się do tego, że już nie bd tak ladnie drukowało, a chcąc uzyskać porównywalne wydruki muszę od teraz drukować na wyższych ustawieniach jakości?

doradźcie wpadam w paranoię z tymi drukarkami 7 światów
Odpowiedz
#24
Po 2 latach użytkowania - zostałem fanem Brothera.

DCP-J315W sprawuje się świetnie, a zamienniki - bajka!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Potrzebna druga drukarka, z linku powyżej która zachowała cechyDCP-J315W?
Odpowiedz
#25
Ja na codzień używam niezawodnej drukarki Canon PIXMA MG 5150. Świetny model, i tanie zamienniki. Smile
Odpowiedz
#26
Nie ma jej już w sprzedaży z tego co widzę, podobnie jak mojej DCP-J315W.

Wstępnie myślęo Brother DCP-J152W, tylko nie wiem które zamienniki są pewne. Do starej biorę Dulin od tego samego sprzedawcy i jest git.
Jeśli wierzyć kupującym nie każdy zamiennik sprawdza się przy DCP-J152W.
Odpowiedz
#27
korbennn napisał(a):Wstępnie myślę o Brother DCP-J152W, tylko nie wiem które zamienniki są pewne
Mam tę drukarkę...właściwie urządzenie wielofunkcyjne...od niecałego roku i nie mam zastrzeżeń, ale nie wypowiem się odnośnie zamienników, ponieważ odradzono mi ich stosowanie ze względu na gwarancję.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Ktoś polecał Canon. Canon tez dobry z tym rezerwuarem do napełniania. Tylko jak się drukuje z 5k kartek miesięcznie Smile Do druku czarno-biały dla przeciętniaka/do małego biura - wiem, bo jeżdżę bo "sklepach" (small-office) polecam laserową HP np. HP LaserJetP1102w (lub bez w = bez wifi - 50zł tańsza). Tanie zamienniki ofc są.

Od 2003r. posiadam dalej działającą i drukującą HP 920c, kolorowa drukarka atramentowa z możliwością druku na fotograficznym papierze (WOW Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#29
Z tym że ja nie bez przyczyny opisałem jako ''zachowała cechy DCP-J315W'' - w tym druk kolorowy.

Piszcie piszcie czytam każdą linijkę tekstu 2x. Smile
Odpowiedz
#30
Mam HP LaserJet M1132 MFP - wielofunkcyjne mono, ale bardzo tanie w eksploatacji.
Drukarka jest mała, jedyna wada to w sumie jak dla mnie brak wifi.
Odpowiedz
#31
WiFi rownież stało się wielce przydatne - oszczędność miejsca, wygoda, szpan Wink
Odpowiedz
#32
Moja DCP-J315W nadal spisuje się wyśmienicie. Zapłaciłem za nią nieco mniej niż 300 zł dobrych kilka lat temu i służy w domu pięciu osobom. Kupuję tylko i wyłącznie zamienniki Accura - to koszt około 50 zł za komplet (3 x kolor + czarny) i wcale nie wymieniam ich często Smile WiFi działa bez zarzutów, co jest dla mnie baaardzo ważnym wyznacznikiem w sporym domu. Jestem przekonany, że w przypadku konieczności zakupu nowego sprzętu, również będzie to Brother.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#33
Mam podobne odczucia, tyle że dobry produkt zostaje jak zawsze wycofany, czego efektem jest konieczność nowych poszukiwań.

Jakbym miał zestawić ilość negatywnych opinii z pozytywnymi, Brother Ink Benefit DCP-J105 wysuwa się na czoło przed DCP-J152W.

opisywane jako NAJOSZCZĘDNIEJSZE W EKSPLOATACJI z możliwością wykorzystania WIELKIE TANIE TUSZE.

Uwierzyć?
Odpowiedz
#34
Norma, świat idzie do przodu, ale przy pewnych (i sprawdzonych) produktach warto zostać na dłużej Smile

czy to drukarki czy systemy, obojętnie.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#35
Brother DCP-J552DW ostatni z możłiwych do wyboru.

Tylko 3, aż 3 modele.
Odpowiedz
#36
Yo, bro Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#37
DCP-J315W niski poziom tuszu - na tyle nieski, że wyjąłem Magenta zanim wyskoczył komunikat WYMIEŃ tusz.
Nigdy tak nie robiłem, ale nie dało się już praktycznie nic zobaczyć.
Po zainstalowaniu nowego druk kolorowy jest żółto-zielony.

Czyszczenie z 5x zużyło prawie połowę tuszy, ale to nie kłopot. Wysunąłem ten nowy Magenta i wstawiłem jeszcze jeden zapakowany.

Nadal drukuje bez czerwieni, co jest o tyle ciekawe, że zaraz po instalacji Magenta wydruk był nazby czerwony dlatego też zdecydowałem się włączyć czyszczenie.

Ja....normalnie - ktoś sobie poradził? Oczywiście gwarancja od kwietnia 2013 więc już nie obejmuje.
Odpowiedz
#38
Mam od ponad 2 lat Brothera, ale jako urządzenie wielofunkcyjne - DCP-J152W...nie miałem jakiś problemów z wymianą tuszu, wydaje mi się, że to nawet wygodniejsze niż w przypadku drukarek HP, których 2 modele zajeździłem w ciągu 13 lat Smile
Znalazłem taki triki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#39
Zmiana i kolejne po nocy przystanku czyszczenie pomogły - kamień z serca.

Brother rules!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości